PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec i biblioteka w jednym. Rumia z efektem wow

  • AW    14 września 2014 - 16:28
Dworzec i biblioteka w jednym. Rumia z efektem wow

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otworzyła swoje podwoje po rocznej modernizacji. Warto choćby tylko dla niej przyjechać do tego miasta. A szukać nie trzeba bo mieści się na dworcu. Zobaczcie Stację Kultura.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza", dworzec w podgdyńskiej Rumi był jednym z najbardziej zaniedbanych dworców leżących przy trasie SKM. Teraz obiekt został wyremontowany, a mieszkańcy zyskali nowoczesną bibliotekę.

Czytaj też:Dworce mamy coraz ładniejsze. Warto zobaczyć 

Część dworcowa zajmuje teraz 20 proc. powierzchni użytkowej budynku.Pozostała częśct to nowczesna biblioteka wraz z pomieszczeniami na wystawy, konferencje.

Za prace remontowe w budynku zapłąciły PKP ponad 5,3 mln zł. Wyposażenie Stacji Kultura kwotą ponad 700 tys. zł dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 280 tys. zł do obiektu dołożyła też gmina Rumia.

- Wydawało mi się, że wykonawca nie będzie w stanie wykonać dokładnie takiego wnętrza, jakie zaprojektował architekt. Tymczasem realizacja jest identyczna - mówi dla "GW" Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi. - Mamy bibliotekę w bardzo ciekawym wydaniu, z nowoczesnym wyposażeniem. Ściany zdobią tapety z historycznymi widokami miasta i starego dworca.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.