PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolej między Trójmiastem a Szczecinem przejdzie gruntowny remont. Start prac po 2020 roku

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 16:56
Kolej między Trójmiastem a Szczecinem przejdzie gruntowny remont. Start prac po 2020 roku
Wartość podpisanej w piątek umowy to około 9 mln zł. (fot.Twitter/PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w piątek umowę na sporządzenie dokumentacji przedprojektowej inwestycji, która ma skrócić czas przejazdu między Trójmiastem a Szczecinem.
Umowa podpisana przez PKP PLK z konsorcjum biur projektowych IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo (lider konsorcjum)oraz IDOM Consulting, Engineering, Architekture, S.A.U. (partner) zakłada opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla prac na trasie Trójmiasto - Szczecin na odcinku Słupsk - Szczecin Dąbie przez Koszalin i Stargard, a także przez Kołobrzeg i Goleniów. Umowa obejmuje linie kolejowe nr 202, 351, 401 i 402.

Wyniki studium mają poprawić w przyszłości przepustowości linii kolejowych i umożliwić uruchomienie większej liczby połączeń regularnych i sezonowych na trasie Trójmiasto - Szczecin.

W planach jest zlikwidowanie ograniczeń prędkości i tzw. "wąskich gardeł", modernizacja peronów perony i dostosowanie ich do potrzeb niepełnosprawnych podróżnych, a także przebudowa przejazdów oraz budowa bezkolizyjnych skrzyżowań.

Studium wykonalności ma być gotowe w trzecim kwartale 2019 r. Wartość podpisanej umowy to około 9 mln zł.

PKP PLK planują starać się o dofinansowanie modernizacji środkami unijnymi. - Dzisiejsza umowa to przygotowanie do przyszłej perspektywy unijnej - powiedział chwilę przed podpisaniem umowy dyr. ds. realizacji inwestycji PKP PLK Arnold Brech. - Nie chcemy popełnić błędu, który był w poprzednich latach, gdy dopiero w połowie perspektywy byliśmy gotowi do tego, żeby wprowadzać wykonawców na roboty - dodał.

Brech powiedział także, że jest szansa na rozpoczęcie prac budowlanych po 2020 r. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.