PARTNER PORTALU
  • BGK

Top Inwestycje Komunalne 2018. To było wielkie święto samorządowych inwestycji

  • Portalsamorzadowy.pl    15 maja 2018 - 20:53
Top Inwestycje Komunalne 2018. To było wielkie święto samorządowych inwestycji
Laureaci Konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 (fot.Piotr Mizerski)

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Portalsamorzadowy.pl rozdał prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych inwestycji w Polsce w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018 r.
  • Konkurs to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP.
  • Jego celem jest wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.
  • Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas jubileuszowej X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Uroczysta gala, jaka odbyła się 15 maja, zgromadziła wielu znamienitych gości - uczestników Kongresu, który od 14 maja odbywa się w Katowicach - samorządowców, dyplomatów, polityków, ekspertów.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Celem konkursu jest niezmiennie wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

- Konkurs już na stałe wpisał się w kalendarz ważnych samorządowych wydarzeń. Przy okazji kolejnych edycji zwracamy jednak uwagę na różne aspekty prowadzonych w samorządach inwestycji. W tej edycji interesowały nas nie tylko klasyczne inwestycje, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities– mówił Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów portalsamorzadowy.pl i wnp.pl.

Prawidłowa ocena projektów Top 10 Inwestycji Komunalnych 2018 była możliwa dzięki Radzie Konsultacyjnej pod przewodnictwem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, która wsparła konkurs.

- Jeśli samorządowcy odnoszą sukces, to cieszyć powinni się mieszkańcy, bo samorządowcy przeprowadzają inwestycje dla swoich małych ojczyzn. Konkurs wpisuje się w trend rozwiązywania problemów, jakie doskwierają mieszkańcom. Jednym z głównych problemów jest walka ze smogiem, działania na rzez ochrony środowiska. Zgłoszono wspaniałe projekty i realizacje. Kapituła miała trudny wybór. Te samorządy, które wygrały mogą się szczycić - to najlepsi z najlepszych - podkreślał podczas gali minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

Ze względu na szczególne zainteresowanie konkursem, przyznaliśmy tym razem nie 10, a 11 równorzędnych nagród

Projekty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki i mieszkańców, zasługujące zdaniem ekspertów na tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2018 to:


- Rewitalizacja w Muzeum Śląskim w Katowicach

- Inwestycje drogowe w Rzeszowie

- Czyste powietrze - oddech dla Opola

- Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu

- Kompleksowa rewitalizacja terenów zdegradowanych Gminy Stężyca

- Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach

- Modernizacja systemu ogrzewania budynków w śródmieściu Gorzowa Wielkopolskiego

- Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu

- System energii odnawialnej w szpitalach woj. mazowieckiego

- Budowa Zbiorczej Drogi Południowej w Legnicy - etap II od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawa

- Zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego poprzez budowę przedszkola w Dzielnicy Kleszczówka w Żorach

- Dwupoziomowe skrzyżowanie w Lublinie (nagroda specjalna czytelników).

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.