PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Tu się żyje. Rusza nowa odsłona kampanii

  • KDS    23 lutego 2018 - 13:51
Gdańsk. Tu się żyje. Rusza nowa odsłona kampanii
Bohaterami kampanii zostali także zwykli mieszkańcy miasta (fot. materiały prasowe)

Klaudyna Hady, współautorka obrazów tworzących nominowany do Oscara film „Twój Vincent”, Basia Ritz, zwyciężczyni programu MasterChef i Aleksander Stańczuk, zastępca kierownika budowy w Korporacji Budowlanej DORACO zostali bohaterami drugiej odsłony kampanii „Gdańsk. Tu się żyje!”. W krótkich filmikach zachęcają do zamieszkania w tym mieście.
  • Gdańsk rozpoczął kolejną odsłonę kampanii zachęcającej do zamieszkania w mieście. 
  • - O udział w projekcie poprosiliśmy „nowych Gdańszczan”, kierując się różnorodnością ich życiowych historii, a nie popularnością - wyjaśnia Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańska.
  • Na specjalnie dedykowanej kampanii stronie zamieszczono też szereg informacji o tym, co oferuje miasto. 

W krótkich filmach zobaczymy m.in. znaną restauratorkę, zwyciężczynię pierwszej edycji MasterChef Basię Ritz, reprezentanta Polski w siatkówce mężczyzn Mateusza Mikę oraz współautorką obrazów tworzących nominowany do Oscara film „Twój Vincent”, Klaudynę Hady. Ale - jak podkreślają w magistracie - w tej kampanii wcale nie chodzi o rozpoznawalne osoby.

- Swoich „życiorysów” użyczyli nam także inżynier z firmy budowlanej, świeżo upieczona absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, która przyjechała do Gdańska z Kaliningradu, motorniczy gdańskich tramwajów czy pracownik naszej gdańsko-sopockiej Ergo Areny – każdy z nich z innego powodu trafił do Gdańska i inaczej go widzi, ale wszystkich ich miasto szczerze zachwyciło – mówi Zbierska.

- Po maturze chciałem się dalej kształcić i rozwijać. Kiedy zacząłem zastanawiać się, jakie mam możliwości w 30-tysięcznym mieście, stwierdziłem, że muszę wybrać czysty pragmatyzm, czyli studia na Politechnice Gdańskiej. Tak zostałem w mieście - opowiada w firmie poświęconym swojej osobie Aleksander Stańczuk, wspomniany inżynier. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, swoją przyszłość zawodową związał z firmą budowlaną.  

W ramach kampanii miasto przygotowało nie tylko filmy. Osoby odwiedzające stronę internetową www.gdansk.pl/tu-sie-zyje znajdą tam sporo danych liczbowych pokazujących, dlaczego warto związać się z Gdańskiem na dłużej. Dowiemy się, że stopa bezrobocia w Gdańsku wynosi 3,3 proc, zaś w skali kraju jest to 6,8 proc., czy że przeciętne miesięczne wynagrodzenie jest tu o blisko tysiąc złotych wyższe niż średnia w kraju. 

Magistrat zapowiada, że kolejnym krokiem kampanii będzie element edukacyjny, który będzie miał na celu społeczną debatę na temat cech idealnego do życia miasta i zwiększenie świadomości dotyczącej tzw. „well being” - zachowywaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, dbałości o jak najlepszą jakość własnego życia, roli aktywności w życiu człowieka itp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.