PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk wysoko w rankingu serwisu TripAdvisor

  • pt    10 stycznia 2018 - 18:06
Gdańsk wysoko w rankingu serwisu TripAdvisor
To nie pierwsze zagraniczne wyróżnienia dla Gdańska (fot.gdansk.pl)

Znany międzynarodowy serwis turystyczny TripAdvisor - opublikował ranking najlepszych celów podróży na świecie. Gdańsk znalazł się w zestawieniu Top Destination on the Rise na bardzo wysokim piątym miejscu. I jest w tym rankingu jedynym polskim miastem.
  • Tylko cztery miasta na świecie zyskały wyższe oceny od Gdańska.
  • Miejscem, które urzekło turystów, okazała się gdańska starówka.
  • To kolejne zagraniczne wyróżnienia dla Gdańska.

Do miejsc, których nie można przegapić, zaliczono Główne Miasto (ujęte jako "gdańska starówka"), Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką. W sumie jednak ujęto aż 296 atrakcji turystycznych, z których każda została oceniona przez internautów.

- Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska. Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

O wysokiej pozycji Gdańska zadecydowały wpisy turystów i podróżników z całego świata. Oceniali ono atrakcyjność miasta, położenie, a także zabytki, jakie może zobaczyć osoba przyjeżdżająca do danego miejsca.

W rankingu znalazły się:

- Ishigaki, Japonia

- Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone

- Nairobi, Kenia

- Halifax, Kanada

- Gdańsk, Polska

- San Jose, Kostaryka

- Ryga, Łotwa

- Rovinj, Chorwacja

- Nerja, Hiszpania

- Casablanca, Maroko

Miejsca w rankingu są układane według rocznego wzrostu pozytywnych opinii turystów.

To nie pierwsze zagraniczne wyróżnienia dla Gdańska. Warto wspomnieć zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie European Best Destination 2017 - zaraz po tak znanych markach turystycznych jak Porto i Mediolan. Sukces był tym większy, że miasto po raz pierwszy uczestniczyło w tej rywalizacji i jako debiutant od razu znalazło się na podium. Z oddanych ponad 425 tys. głosów z 170 krajów, prawie 47 tys. trafiło do Gdańska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.