PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 23 – 29 kwietnia 2018

  • Portalsamorzadowy.pl    23 kwietnia 2018 - 08:00
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 23 – 29 kwietnia 2018
II Konwent Marszałków RP w woj. opolskim zaplanowano na 24-25 kwietnia (fot.opolskie.pl)

Tydzień rozpocznie się od ważnych wytycznych dotyczących nowego rządowego programu  "Dostępność plus", który przyniesie zmiany w przestrzeni publicznej większości samorządów. We wtorek i w środę obradować będą marszałkowie na II konwencie w woj. opolskim . W resorcie środowiska na czwartek zaplanowano konsultacje dot. zmian w ustawie śmieciowej. Tydzień obfitować będzie też w sesje sejmików województw. 
Wydarzenia z udziałem prezydenta RP, premiera, ministrów

23.04, godz 10 - premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w konferencji „Dostępność Plus 2018-2025”.

23.04, godz. 10.30 - Warszawa - konferencja prasowa: Jak polski rząd walczy ze smogiem? Ocena wdrażania programu „Czyste Powietrze”.

25.04, godz. 17.30 - prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w stolicy powiatu krośnieńskiego - Krośnie Odrzańskim, gdzie spotka się z mieszkańcami (plac Unii Europejskiej, przy siedzibie Starostwa Powiatowego).

25.04. godz. 11 - posiedzenie Plenarne RDS (CPS "Dialog") - tematyka posiedzenia to m.in. polityka klimatyczna Polski - w kontekście przygotowań do konferencji ONZ COP24 (prezentacja Ministerstwa Środowiska oraz debata z udziałem partnerów społecznych).

26.04, godz. 10 - Ministerstwo Środowiska - spotkanie konsultacyjne w sprawie nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Komisje sejmowe, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

24.04, godz. 13 - MF - zespół ds. systemu finansów publicznych KWRiST.

25.04, godz. 10 - MSWiA - posiedzenie KWRiST.

24.04, godz. 10.30 - sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych (Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku) - informacja MSWIA na temat sytuacji i problemów mniejszości narodowych i etnicznych z terenu województwa podlaskiego oraz informacja MEN na temat stanu edukacji mniejszości narodowych i etnicznych z terenu województwa podlaskiego.

25.05, godz. 9.30 - sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych (Urząd Miasta Hajnówki)- informacja MSWiA na temat sytuacji i problemów mniejszości białoruskiej w Polsce oraz informacja MEN na temat stanu edukacji mniejszości białoruskiej w Polsce.

W regionach

23.04, godz. 9 - sesja Rady Miasta Gdańska. W porządku obrad m. in. Informacja Gdańskiego Urzędu Pracy – podsumowanie 2017 r. uchwałą ws. wykazu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do granic Gminy Miasta Gdańska w 2018 r., uchwałą ws. podziału Gdańska na stałe obwody głosowania.

23.04, godz. 11 - sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. W porządku obrad m.in. informacja Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o działaniach w gospodarce morskiej i śródlądowej, uchwała ws. regulaminu udzielania pomocy w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, uchwał ws. pomocy rzeczowej Gminie Trąbki Wielkie w postaci przekazania oświetlenia drogowego.

23.04, godz. 11 - sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego. W programie m.in. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie województwa na 2018 rok, rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyboru przedstawicieli do składu Rady Społecznej działającej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łomży, rozpatrzenie informacji o kontrolach przeprowadzonych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku i jednostkach organizacyjnych w II półroczu 2017 r.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • ogrodnik, 2018-04-23 16:27:49

    W ustawie śmieciowej należy bezwzględnie zmienić klasyfikację odpadów niebezpiecznych do których zaliczono pomimo protestów ogrodów zoologicznych kupy zwierząt egzotycznych np słoni czy żyraf, które jadają dokładnie to samo co polska krowa czyli siano. Zwierzęta co prawda egzotyczne ale urodzone w o...grodach zoologicznych jedząc polskie siano robią kupy bezpieczne ! Czy ktoś czyta te komentarze? Sa konsultacje - kto bierze w nich udział? Komu i jak można zgłosić ten problem bo oddanie kupy słonia jako odpadu niebezpiecznego do utylizacji graniczy z cudem !!!  rozwiń