PARTNER PORTALU
  • BGK

Sylwester 2017. Te miasta szykują wielkie imprezy

  • pt    9 grudnia 2017 - 06:00
Sylwester 2017. Te miasta szykują wielkie imprezy
W ub. roku koncert w Katowicach zgromadził 50 tys. widzów (fot.youtube)

W tym roku największe imprezy sylwestrowe odbędą się w Warszawie, Zakopanem i Katowicach. W tych miastach wielkie koncerty organizują TVN, TVP2 i Polsat. Nie wszystkie miasta stawiają na typową dyskotekową zabawę, coraz więcej na sylwestrowych imprezach polskiej muzyki z lat 60. i 70.
• Telewizja Polska organizuje koncert w Zakopanem i stawia na gwiazdy disco polo.

• W Poznaniu bawić się będą pod hasłem Swingujący Poznań.

• We Wrocławiu część imprezy stanowić będzie koncert pt. 100 lat radości, nawiązujący do przypadającej w 2018 r. setnej rocznych odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Tak jak przed rokiem Warszawa, Zakopane i Katowice podpisały umowy na organizacje wielkich koncertów, które pokażą stacje telewizyjne.

Telewizja Polsat ponownie zaprasza na Sylwestrową Moc Przebojów, która odbędzie się w Katowicach. Gwiazdą będzie Alvaro Soler. Na scenie przed Spodkiem zaśpiewa także m.in. Ewa Farna i zespół disco polo "Piękni i Młodzi".

Dwie poprzednie edycje Sylwestrowej Mocy Przebojów zakończyły się sukcesami. Podczas ostatniej imprezy Nowy Rok przy katowickim Spodku przywitało ok. 50 tys. osób.

Dla organizatorów – czyli stacji telewizyjnych – liczy się jednak to, ilu widzów zasiądzie przed telewizorami i ile reklam uda się sprzedać.

W ubiegłym roku „Sylwestra z Dwójką” oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowym momencie - 5 mln, „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie  3,2 mln widzów, a koncert „Hello 2017” w TVN oglądało 1,2 mln osób.

Telewizja TVN, tak jak w poprzednich latach, będzie organizatorem warszawskiego sylwestra. Jedną z gwiazd, z którą widzowie i publiczność przywitają Nowy Rok, jest zespół Kombi. Zagra także Stanisław Karpiel-Bułecka z zespołem Future.

W tym roku – po raz pierwszy - zabawa odbędzie się na placu Bankowym (wcześniej scena znajdowała się na placu Konstytucji, Zamkowym, Piłsudskiego czy Błoniach Stadionu Narodowego). 

Sylwester 2017 z TVP 2 odbędzie się w Zakopanem. Widzowie państwowej stacji Nowy Rok przywitają w rytmach disco-polo. Gwiazdą wydarzenia telewizyjnej dwójki ma być Zenon Martyniuk.

Największą imprezę bez udziału telewizji szykuje Wrocław (wcześniej przez kilka lat Wrocław organizował imprezę z TVP2, w ub. roku „Dwójka” przeniosła się do Zakopanego).

Sylwester 2017 we Wrocławiu odbędzie się pod hasłem Kolory Radości i nie będzie miał charakteru dyskotekowego.

Na placu Gołębim stanie sylwestrowa estrada zaprojektowana jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy.

Jak reklamuje miasto: - Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony innymi dominującymi kolorami. Ów tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności, manifestem tolerancji. Kolejne części koncertu reprezentują bardzo różne stylistyki, różne muzyczne kolory, w końcu radość może manifestować się na różne sposoby.

Na wrocławskiej scenie zagra m.in. Lech Janerka, a Natalia Sikora zaśpiewa przeboje Janis Joplin.

W godz. 22.30-0.05 odbędzie się koncert pt. 100 lat radości, nawiązujący przypadającej w 2018 setnej rocznych odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Na wrocławskim rynku zabrzmią piosenki, które towarzyszyły radościom naszych dziadków, rodziców, w końcu radościom naszym i naszych dzieci. Wszystkie utwory w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach – informują organizatorzy.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marcin Włodarczyk, 2017-12-11 08:19:28

    W Gliwicach natomiast droga redakcjo impreza sylwestrowa upłynie pod znakiem starego dobrego rocka. Zabrzmią znane i lubiane utwory Freddiego Mercury’ego, Janis Joplin, Bona Joviego w wykonaniu finalistów telewizyjnego show „Gwiazdy Rocka”. A na deser – występ grupy Big Cyc. Odbędzie się też specjal...ny pokaz sztucznych ogni.  rozwiń