PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwała krajobrazowa Gdańska na ostatniej prostej

  • JS    11 września 2017 - 23:26
Uchwała krajobrazowa Gdańska na ostatniej prostej
Reklama na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i al. Grunwaldzkiej w Gdańsku fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Dobiega końca opracowywanie projektu Uchwały Krajobrazowej Gdańska, której celem jest uporządkowanie rozmieszczonych w przestrzeni publicznej nośników reklamowych. Od 19 września do 9 października dokument zostanie wyłożony do publicznego wglądu w siedzibie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
W związku z uzgodnieniem uzyskanym we wrześniu br. od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Gdańsk rozpoczyna kolejny etap procedowania uchwały. Od 19 września do 9 października br. projekt, wraz z załącznikami, zostanie wyłożony do publicznego wglądu w siedzibie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przy ul. Partyzantów 36.

Przez okres wyłożenia, a także w ciągu 14 dni od jego zakończenia, czyli w nieprzekraczalnym terminie do 23 października będzie można składać uwagi do projektu.

- Projekt uchwały powstawał we współpracy z powołanym przez prezydenta Gdańska w październiku 2015 r. Zespołem ds. Ochrony Krajobrazu Miasta Gdańska, a także w ramach konsultacji warsztatowych i badań ankietowych, w których uczestniczyło ponad 5,5 tysiąca osób - wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej - Zachęcam gdańszczan do zgłaszania swoich uwag i sugestii do projektu na formalnym etapie prac nad uchwałą. Przepisy będą dotyczyły uporządkowania i wprowadzenia spójnej estetyki w przestrzeni miejskiej, dlatego opinie mieszkańców są dla nas istotne.

Kolejnym etapem prac będzie rozpatrzenie zgłoszonych uwag oraz przekazanie uchwały Radzie Miasta Gdańska.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął prace nad Uchwałą Krajobrazową Gdańska w październiku 2015 r. Intencją Uchwały Krajobrazowej jest uporządkowanie rozmieszczonych w przestrzeni publicznej nośników reklamowych, m.in. szyldów i wolnostojących nośników reklamy, powodujących dewastację krajobrazu miejskiego. Ujednolicenie sposobów komunikowania informacji wizualnej doprowadzi do poprawy jakości nośników oraz kształtowania harmonijnej, estetycznej przestrzeni publicznej miasta. Dodatkowo uchwała będzie regulować zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury oraz ogrodzeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.