PARTNER PORTALU
  • BGK

Wycinka lasu w Łebie: Decyzja prokuratury niebawem

  • aw/PAP    2 marca 2018 - 11:10
Wycinka lasu w Łebie: Decyzja prokuratury niebawem
Do wycinki lasu na kilku prywatnych działkach o łącznej powierzchni ok. 4 ha położonych na granicy gminy Łeba-Choczewo doszło na początku marca 2017 r. (fot.arch.)

Ostatnia opinia biegłego z zakresu ochrony środowiska wpłynęła do prokuratury, co umożliwia jej podjęcie decyzji ws. dalszego biegu śledztwa dotyczącego masowej wycinki lasu w Łebie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku, Paweł Wnuk.
"Prokurator dysponuje już trzema opiniami biegłego z zakresu ochrony środowiska, przy czym dwie są opiniami uzupełniającymi. I ta opinia, na którą czekaliśmy, była drugą opinią uzupełniającą" - wyjaśnił Wnuk.

Rzecznik dodał, że prokurator prowadzący śledztwo jest na zwolnieniu lekarskim, ale - jak zaznaczył - jego decyzja nastąpi "niebawem". Ze względu na to, że termin przedłużonego śledztwa mija 3 marca, do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku złożony został wniosek o jego przedłużenie o kolejne trzy miesiące, czyli do 3 czerwca 2018 r.

Do wycinki lasu na kilku prywatnych działkach o łącznej powierzchni ok. 4 ha położonych na granicy gminy Łeba-Choczewo doszło na początku marca 2017 r.

Czytaj też: Wycinka drzew: Posłowie proponują ważną zmianę

Śledztwo zostało wszczęte w kierunku spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. To przestępstwo zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. W miejscach, w których doszło do wycinki, znajdowały się stanowiska roślin, które podlegają ochronie. Las został wykarczowany w czasie, gdy obowiązywały zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych działkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Paweł, 2018-03-06 09:18:05

    Do Piotr: W artykule jest wyraźnie napisano, że wycięto las. Bzdurna ustawa zaś nigdy nie obowiązywała w lasach.
  • Piotr, 2018-03-04 06:28:13

    W pierwszej kolejności to należałoby postawić przed sądem autora bzdurnej ustawy , pozwalającej na samowolę . . .