PARTNER PORTALU
  • BGK

Podstawówki na rowery

  • JS    9 marca 2018 - 21:45
Podstawówki na rowery
Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy (fot. pixabay.com)

Bydgoszcz dołączyła do grona miast biorących udział w akcji „Rowerowy Maj” polegającej na promocji komunikacji rowerowej i aktywnego trybu życia.
Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Na czym polega akcja?

Polega ona na trwającej przez miesiąc rywalizacji przedszkolaków, uczniów i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.

W maju  do rowerowej rywalizacji Bydgoszcz ruszy razem z między innymi Warszawą, Wrocławiem, Gdynią, Sopotem, Krakowem, Elblągiem, Słupskiem i Gdańskiem. Akcja trwa od 7 do 30 maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.