PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia, Konin, Brzeziny w programie Dostępność plus

  • KDS    23 kwietnia 2018 - 20:39
Gdynia, Konin, Brzeziny w programie Dostępność plus
Lista nie jest zamknięta, kolejne samorządy mogą przystąpić do Paktu (fot.premier.gov.pl)

Trzydziestu przedstawicieli świata nauki, biznesu i życia społecznego przystąpiło do "Paktu na rzecz dostępności", który jest częścią programu Dostępność plus. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli samorządów. To m.in. Gdynia, Brzeziny i Konin. Kto jeszcze? 





W poniedziałek (23.04) premier Mateusz Morawiecki zainaugurował start Programu Dostępność plus 2018-2025. Ma on ułatwić m.in. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej. Zgodnie z zapowiedziami premiera Morawieckiego w latach 2018-2025 rząd na ten cel przeznaczy ponad 23 mld zł.  

Jednym z elementów programu jest "Pakt na rzecz dostępności", do którego w dzień inauguracji przystąpiło w sumie 30 podmiotów reprezentujących biznes, naukę czy organizacje pozarządowe. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli samorządu.

Swój podpis pod Paktem złożyli Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Marcin Pluta, burmistrz Brzezin, Józef Nowicki, prezydent Konina, Janusz Malinowski, prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Roman Walaszkowski, dyrektor biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego oraz Katarzyna Majewska-Mrówczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych, im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie.

Jak wskazuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, które jest odpowiedzialne za przygotowanie programu, lista nie jest zamknięta, w przyszłości ma się poszerzać.

Cały artykuł wraz z pełną listą instytucji, które przystąpiły do Paktu znajdziesz tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • LUD WOŁA !, 2018-04-24 08:57:08

    CIEKAWE, czy będzie dostępność do transportu zbiorowego co najmniej na jakimś najniższym poziomie, chociażby żeby ze 2 razy na tydzień można było dojechać do miasta - bo teraz mamy 35% kraju całkowicie pozbawionego jakiegokolwiek transportu zbiorowego - tego chyba nie spotkamy w żadnym państwie UE. ...  rozwiń