PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska z poparciem PO. "Wyrok nie uniemożliwia jej startu"

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 11:37
Hanna Zdanowska z poparciem PO. "Wyrok nie uniemożliwia jej startu"
Prezydent Łodzi została uznana winną poświadczenia nieprawdy (fot.Facebook/Hanna Zdanowska)

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska będzie startować w wyborach samorządowych z poparciem Platformy, wyrok nie uniemożliwia jej startu - poinformował przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Zdanowska została w poniedziałek uznana winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
- Zobaczymy w drugiej instancji. Pierwsza sprawa zakończyła się pomyślnie dla Hanny Zdanowskiej, teraz w drugiej mamy problem, bo mamy wyrok w pierwszej instancji nieprawomocny. Odwoła się pani prezydent Zdanowska tego wyroku, zobaczymy, jaki będzie efekt po apelacji - mówił polityk Platformy.

Na uwagę, że do apelacji dojdzie prawdopodobnie po wyborach samorządowych, Neumann stwierdził, że "to się okaże", ponieważ jest to "dość prosty" wyrok.

Jego zdaniem prokuratura kierowana przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę jest narzędziem politycznym partii rządzącej i będzie wykorzystywana w kampanii wyborczej.

Czytaj więcej: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska: Będę startować w wyborach

 

- Myślę, że wielu samorządowców Platformy startując w wyborach czy kandydatów w wyborach samorządowych będzie miało zarzuty prokuratorskie - mówił w tym kontekście.

W rozmowie poruszono też kwestię reelekcji obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Deklaracja, że będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska, nie wzbudziła entuzjazmu wśród polityków Platformy, którzy chcieliby kandydata koalicyjnego. 53-letni Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 r.

- Nie zgłosiliśmy dzisiaj jeszcze żadnego kandydata - powiedział Neumann. - Ten start Pawła Adamowicza, to jego oświadczenie spowodowało, że musieliśmy trochę się wycofać - dodał.

Dopytywany, czy bierze pod uwagę "kolejny zwrot" w tej sprawie i poparcie urzędującego prezydenta, Neumann odparł, że raczej zakłada, iż dojdzie do porozumienia. Jak dodał, swoją decyzją Adamowicz postawił się poza Platformą. - Bardzo mocno taką decyzją ograniczył swoje szanse poparcie Platformy - powiedział Neumann.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.