PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepszy Gdańsk oficjalnie rozpoczął kampanię przed wyborami samorządowymi

  • TK    6 marca 2018 - 11:08
Lepszy Gdańsk oficjalnie rozpoczął kampanię przed wyborami samorządowymi
Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk zostało założone w 2016 r. (Fot. facebook/Lepszy Gdańsk)

Pod koniec marca ogłosimy naszego kandydata na prezydenta - zapowiadają członkowie ruchu miejskiego Lepszy Gdańsk. W poniedziałek, 5 marca, ogłoszono oficjalny początek kampanii przed wyborami samorządowymi 2018.
Od tez programowych a nie od kandydata rozpoczął kampanię wyborczą ruch społeczny Lepszy Gdańsk. W klubokawiarni Ziemia zaprezentowali najważniejsze założenia kampanii.

Członkowie stowarzyszenia, w którym działają przedstawiciele takich ugrupowań jak Zieloni, Inicjatywa Polska, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, czy Trójmiejska Akcja Kobiet zapowiedzieli, że kandydat na prezydenta zostanie wybrany w wewnętrznych demokratycznych wyborach. Ma to nastąpić przed końcem marca.

Do tej pory, Lepszy Gdańsk zasłynął przede wszystkim organizacją zbiórki podpisów pod inicjatywą bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Kilka tygodni temu Rada Miejska w Gdańsku poparła projekt a bezpłatna komunikacja zacznie obowiązywać od lipca.

Wśród tez programowych Lepszego Gdańska, znalazły się ponadto takie zagadnienia jak m.in.:  rozwój i promocja zbiorowego transportu, rozwój mieszkalnictwa (zwiększenie zasobu mieszkań o 30 proc. w 10 lat), wsparcie dla osób i rodzin wymagających opieki ze względu na wiek lub chorobę.

Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk powstało w 2016 r. Od początku przewodniczącą jest Jolanta Banach, była posłanka z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zapowiedziała, że nie będzie kandydować na urząd prezydenta tylko do Rady Miejskiej. Nieoficjalnie, wśród kandydatów na prezydenta z ramienia Lepszego Gdańska wymienia się m.in. Jędrzeja Włodarczyka.

Do tej  pory start w wyborach na prezydenta Gdańska potwierdzili: Paweł Adamowicz (niezależny, urzędujący prezydent), Ewa Lieder (Nowoczesna) i prof. Andrzej Ceynowa (SLD). Swoich kandydatur nie zaprezentowały jeszcze Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.