PARTNER PORTALU
  • BGK

Robert Biedroń: Będę kandydował na prezydenta, ale… Słupska

  • JS    19 maja 2017 - 19:04
Robert Biedroń: Będę kandydował na prezydenta, ale… Słupska
Rober Biedroń (fot. PTWP)

Jeśli chodzi o plany, na dziś mogę powiedzieć, że zamierzam kandydować, ale na prezydenta Słupska w zbliżających się wyborach samorządowych. Walka o drugą kadencję w tym mieście to poważne wyzwanie i wolę się koncentrować na tym, co robię, a nie na spekulacjach – powiedział „Newsweekowi” Robert Biedroń.
Ostatnie sondaże pokazują, że Robert Biedroń mógłby liczyć na spore poparcie społeczeństwa, jeśli zdecydowałby się kandydować na prezydenta Polski. 

Co prawda z ostatniego sondażu panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Andrzej Duda nie miałby sobie równych w II turze, to jednocześnie pokazuje, że Robert Biedroń cieszy się większym poparciem niż na przykład Paweł Kukiz - na Roberta Biedronia zagłosowałoby 17,8 proc., na lidera Kukiz;15 - 8 proc.

Robert Biedroń powiedział  „Newsweekowi”, że na razie woli skupić się na wyborach samorządowych, ale... nie mówi nie.

– Oczywiście i ja też tak mówię (nigdy nie mówi nigdy przyp. red), tylko obawiam się, że wypowiedzenie tego głośno będzie dolaniem oliwy do ognia. W sprawie mojego kandydowania na prezydenta Polski co i rusz ktoś wypuszcza próbny balon i mam czasami wrażenie, że sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Ciągle jestem proszony o komentarz, dziennikarze i politycy – zwłaszcza PiS – ochoczo analizują moje szanse i nie wiadomo kiedy tworzy się fakt medialny, mający niewiele wspólnego z rzeczywistością, ale żyjący własnym życiem - dodał.

O tym, że będzie kandydował w wyborach na prezydenta Słupska Robert Biedroń mówił już Portalowisamorzadowy.pl pytany, czy zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy.

- Chcę pozostać prezydentem Słupska. Obiecałem mieszkańcom mojego miasta, że będzie to długotrwały, monogamiczny związek bez zdrad i będę starował na drugą kadencję i zamierzam słowa dotrzymać.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jacek , 2017-05-21 18:23:15

    Panie Robercie ! Jak nie Pan , to kto ? Ratuj Pan ten kraj !!