PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku rozpocznie działalność Parking Odpowiedzialny Społecznie

  • PAP/MIW    11 lutego 2018 - 19:53
W Gdańsku rozpocznie działalność Parking Odpowiedzialny Społecznie
Dochód z parkingu pójdzie na potrzeby jednej z miejskich noclegowni dla bezdomnych. (fot. pixabay.com)

Na Głównym Mieście w Gdańsku od poniedziałku (12.02) rozpocznie działalność Parking Odpowiedzialny Społecznie. Opłaty na tym parkingu będą pobierać podopieczni Towarzystwa św. Brata Alberta, a dochód pójdzie na potrzeby jednej z miejskich noclegowni dla bezdomnych.
Jak poinformowała w niedzielę (11.02) Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej, parking znajduje się przy ul. Lawendowej, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego centrum Gdańska.

- Jest to działanie, które ma dwa wymiary wsparcia. Na parkingu będą pracować osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego, co jest dla nich mobilizacją do poprawy sytuacji, w której się znajdują. Drugi wymiar to fakt, że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszewskiej - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej, Paweł Buczyński.

Parking będzie płatny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a stawki będą identyczne jak w miejskiej strefie płatnego parkowania tzn. 3 zł za pierwszą godzinę postoju, 3,6 zł za drugą, 4,3 zł za trzecią oraz za każdą kolejną godzinę po 3 zł.

Uiszczanie płatności za parking nie będzie jedyną formą pomocy osobom ubogim i potrzebującym. W kasie chętni kierowcy będą mogli nabyć też bon charytatywny w cenie 10 zł.

- Samemu będzie można zdecydować, komu taki bon się podaruje lub będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo - wyjaśniła Mieczkowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.