PARTNER PORTALU
  • BGK

Artur Soboń: Nie wykluczamy zmian w specustawie mieszkaniowej po konsultacjach publicznych

  • PAP/JS    12 kwietnia 2018 - 19:51
Artur Soboń: Nie wykluczamy zmian w specustawie mieszkaniowej po konsultacjach publicznych
Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń zapewnił, że inwestycje mieszkaniowe na podstawie specustawy powstaną tylko tam, gdzie będzie chciał ich samorząd gminy. (fot. pixabay.com)

Nie wykluczamy zmian w specustawie mieszkaniowej po konsultacjach publicznych - mówił wiceszef MIiR Artur Soboń. Dodał, że od początku prac nad specustawą mieszkaniową rządowi zależało, aby samorząd lokalny decydował o powstaniu nowych mieszkań.
Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń zapewnił, że inwestycje mieszkaniowe na podstawie specustawy powstaną tylko tam, gdzie będzie chciał ich samorząd gminy.

"W naszym projekcie brak zgody gminy na inwestycję uniemożliwia powstanie mieszkań" - stwierdził. Dodał, że jeżeli inwestycja w jakimkolwiek zakresie będzie niezgodna z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na takie zmiany będzie potrzebna zgoda gminy.

Jak zaznaczył warunkiem wydania decyzji lokalizacyjnej, w myśl projektowanej ustawy, będą wyższe niż dotychczas standardy urbanistyczne. Dodatkowo wymagana będzie zgoda gminy na ewentualną zmianę obowiązujących dla danego terenu ustaleń planu zagospodarowania na potrzeby planowanej inwestycji.

"Brak zgody gminy uniemożliwia wydanie decyzji lokalizacyjnej i uniemożliwia wydanie pozwolenia na budowę. Obawy o to, że próby kwestionowania woli gminy lub jej braku, dotyczącej inwestycji mieszkaniowej umożliwią wbrew woli gminy powstanie inwestycji mieszkaniowej, są bezzasadne" - uważa Soboń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • urbanista, 2018-04-13 00:58:17

    Dobry Pan ! Nie wyklucza zmian w projekcie ustawy na skutek konsultacji społecznych !!! To oczywiście nowość, bo przecież - jak ogólnie wiadomo - konsultacje społeczne różnych projektów przeprowadza się po to, aby się okazało, że nic nie trzeba zmienić... aż tu nagle... nie wyklucza się zmian... nie... mogę sobie znaleźć miejsca z ekscytacji - zaskoczył mnie poseł - wiceminister Soboń!!! ... a przy okazji: "rządowi zależało, aby samorząd lokalny decydował o powstaniu nowych mieszkań" a czy teraz nie może decydować ? może, tylko mu nie zależy, w przeciwieństwie do rządu, któremu zależy, tylko nie może sam decydować... czyli: chcieliśmy dobrze, ale już widać, że wyjdzie jak zawsze...  rozwiń