PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk weryfikuje projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego

  • JS    11 kwietnia 2018 - 23:30
Gdańsk weryfikuje projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego
Rozpoczęła się weryfikacja wniosków zgłoszonych do BO 2019 (fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl)

Do końca tego tygodnia powinna być już znana ostateczna liczba wniosków złożonych zgodnie ze wszystkimi wymaganiami w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Gdańska.
Pracownicy gdańskiego magistratu czekają jeszcze na projekty wysłane pocztą. Tymczasem rozpoczęła się formalna weryfikacja tych projektów, które zgłoszono zarówno w systemie elektronicznym, jak i dostarczono do urzędu w wersji papierowej wraz z wymaganymi podpisami poparcia mieszkańców.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2019 można było składać niemal przez cały marzec (ostateczny termin mijał 30 marca – red.). Zgodnie z wymogami, wszyscy projektodawcy musieli zgłosić swoje pomysły w systemie elektronicznym, a także dostarczyć do magistratu wniosek w tradycyjnej formie papierowej z podpisami co najmniej 15 mieszkańców. Można było przynieść go osobiście bądź przesłać pocztą. Należało to zrobić najpóźniej 30 marca br. - w przypadku dokumentów wysłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego. I na te czekają jeszcze pracownicy urzędu.

W nocy z 30 na 31 marca br., po tym jak wybiła północ, licznik systemu elektronicznego odnotował rekordową liczbę 458 zgłoszonych projektów. Urzędnicy podkreślali jednak, że ta liczba może zmaleć, m.in. dlatego, że nie zawsze mieszkańcy wypełniają papierową wersję wniosku, przez co nie spełniają określonych wymagań formalnych – samo zgłoszenie na stronie internetowej to za mało. W takich przypadkach projekt jest odrzucany.

- Czekamy do końca tego tygodnia na wnioski, których być może jeszcze nie dostarczyła do nas, z różnych powodów, poczta – zaznacza Sylwia Betlej z Referatu Komunikacji Społecznej w gdańskim magistracie. - Rozpoczęliśmy też etap weryfikacji formalnej już dostarczonych wniosków.

W tym roku zgłoszono rekordową liczbę wniosków ogólnomiejskich – aż 76.

Wśród tych zgłoszonych w systemie elektronicznym dominują projekty dotyczące aktywności fizycznej i rekreacji gdańszczan. Jest sporo pomysłów dedykowanych dzieciom, ale też i seniorom. Niektóre dotyczą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, ale są i takie, które przygotowano z myślą o kotach żyjących w naszym mieście oraz rowerzystach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.