PARTNER PORTALU
  • BGK

Na co idą pieniądze mieszkańców w Tychach? Urząd prezentuje budżet miasta

  • MIW    2 lutego 2018 - 08:26
Na co idą pieniądze mieszkańców w Tychach? Urząd prezentuje budżet miasta
Dzięki stronie nacoidamojepieniadze.pl mieszkaniec może sprawdzić, jak gmina dysponuje pieniędzmi z jego podatków (fot. pixabay.com)

Mieszkańcy Tychów nie muszą przeglądać uchwały budżetowej, aby dowiedzieć się, co znajduje się w tegorocznym budżecie miasta. Możliwość taką daje im strona internetowa nacoidamojepieniadze.pl.
Jak podkreślają przedstawiciele tyskiego ratusza, wszystkie znajdujące się na stronie informacje są przygotowywane na podstawie uchwały budżetowej miasta. Na jej podstawie budżet został podzielony na kategorie tematyczne, np. oświata i wychowanie, transport i łączność, pomoc społeczna, sport, kultura czy ochrona zdrowia. Mieszkaniec wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto może sprawdzić, jak gmina dysponuje pieniędzmi z jego podatków.

- Uchwała budżetowa to dokument składający się z kilkudziesięciu stron. Nie każdy ma czas i ochotę na zapoznanie się z nim. Teraz w sposób jasny i bardzo czytelny mieszkańcy mogą zobaczyć, jak wydawane są ich pieniądze oraz jakie są główne źródła przychodu gminy w tym roku. Wszystko można sprawdzić w ujęciu dziennym lub miesięcznym. Chcemy pokazać, w jakim stopniu, płacąc podatki każdy z mieszkańców przyczynia się do rozwoju swojego miasta – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Czytaj: Bytom jak Słupsk, Gdańsk i Katowice. Dzięki radnej ma budżet w obrazkach

Na stronie nacoidamojepieniadze.pl oprócz tyskiego budżetu można znaleźć także budżet m.in. Bydgoszczy, Wodzisławia Śląskiego, Lublina, Poznania, Sopotu czy Mysłowic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.