PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasz Andrukiewicz: Pakiet dla średnich miast wymaga dopracowania

  • Katarzyna Domagała-Szymonek    15 maja 2018 - 15:17
Tomasz Andrukiewicz: Pakiet dla średnich miast wymaga dopracowania
Tomasz Andrukiewicz (fot.facebook.com/andrukiewicztomasz)

Pakiet dla średnich miast to niezłe narzędzie, ale wymaga dopracowania – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. Zaznacza, że inne potrzeby mają średnie miasta na Warmii i Mazurach, a inne te znajdujące się na Śląsku.
Andrukiewicz pytany o ocenę rozwiązania zaproponowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreśla, że o ile sam dokument jest ciekawy, to sposób wykorzystania go przez miasta wskazuje na pewne braki.

- Sama kwota 2,5 mld zł wygląda kusząco, ale dedykowane programy nie odpowiadają na potrzeby średnich miast – mówi o pewnych brakach prezydent Ełku.

Wskazuje też, że na średnie miasta należy spojrzeć przez pryzmat tego, gdzie leżą. – Inne potrzeby mają średnie miasta na Warmii i Mazurach, a inne te znajdujące się na Śląsku – kontynuuje watek.

Za nietrafiony do końca uważa też pomysł przeznaczenia w pakiecie pieniędzy na badanie i rozwój.

– Konia z rzędem tym, którzy takie badania na swoim terenie przeprowadzają – komentuje pomysł.

Podsumowując przyznaje, że pakiet jest ciekawym rozwiązaniem, ale wymaga dopracowania. Swoje pomysły miasto przesłało do premiera w specjalnym apelu. Prezydent liczy, że weźmie on je pod uwagę przy kolejnej perspektywie finansowej.

Artykuł powstał podczas sesji "Samorządowe inwestycje ze wsparciem centralnym", która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.