PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet: Polska wieś zbroi się w sieci szerokopasmowe

  • Michał Nowak    16 maja 2018 - 10:56
Internet: Polska wieś zbroi się w sieci szerokopasmowe
Program Operacyjny Polska Cyfrowa pozwoli na podłączenie dodatkowych 1,5 mln gospodarstw domowych do bardzo szybkiej sieci szerokopasmowej (fot.pixabay.com)

Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) nabrał rozpędu na dobre. Samorządy sięgają po fundusze na rozwój sieci szerokopasmowych - również ci z obszarów wiejskich.
Zdaniem Agnieszki Gładysz, dyrektor Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, jest jeszcze za wcześnie, żeby oceniać POPC.

- Nie odważę się ocenić, czy będzie to wielki sukces, ale na pewno zmieni rzeczywistość telekomunikacyjną w Polsce – zauważa i dodaje, że nabory do konkursów w ramach programu pokazują jednak, że ten cieszy się zainteresowaniem samorządów.

- Program w dużej mierze został skierowany do obszarów wiejskich i na pewno zmieni obraz przynajmniej tej części Polski, która była nazywa „Polską B”, czyli wykluczoną – zaznacza.

Gładysz podkreśla że w ramach naboru do programów dla budowy światłowodów, ilość zgłoszonych punktów adresowych w obszarach wiejskich we wszystkich województwach przekraczało 50 proc. pokrycia.

- POPC pozwoli na podłączenie dodatkowych 1,5 mln gospodarstw domowych do bardzo szybkiej sieci szerokopasmowej. Oczywiście nie sprawi, że wszyscy będą mieć wszędzie szybkie pasmo do wykorzystania. Będą takie miejsca, które nadal będą wymagały interwencji, czy to ze strony państwa czy z kolejnej perspektywy finansowej – tłumaczy Głądysz.

Artykuł powstał podczas sesji "Internet szerokopasmowy", która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • kolo, 2018-05-16 16:22:38

    Ja ma an razie karte od aero, to moge czekac;)