PARTNER PORTALU
  • BGK

Program "Niepodległa": Spot zachęcający Polaków do wywieszania flag

  • PAP    30 kwietnia 2018 - 20:01
Program "Niepodległa": Spot zachęcający Polaków do wywieszania flag
(Fot. Pixabay)

"Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi" - to hasło dostępnego w internecie spotu, który ma zachęcać Polaków do wywieszania flag. W filmie, zrealizowanym na zlecenie Biura Programu "Niepodległa", wzięli udział polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy.
W spocie wystąpili: Maria Andrejczyk, Alicja Czyżowicz, Magdalena Głodek, Justyna Śmietanka, Wojciech Makowski, Piotr Małachowski, Rafał Wilk oraz Adam Małysz, który przyjął rolę narratora.

- Sport to ciężki kawałek chleba. To jest mnóstwo wyrzeczeń, na pewno. Nawet jak cię coś boli, to i tak wiesz, że musisz to robić. I po co to wszystko? Dla kogo? Ale jak idzie flaga w górę i grają Mazurek, to każdy się rozkleja. Wtedy wiesz, dla kogo to robisz. Dla rodziny. Dla siebie. Dla wszystkich. W zasadzie to tak, jakbyśmy wywieszali polską flagę za każdym razem, jak wygrywamy. A Ty, dla kogo wywieszasz flagę? - mówi Małysz w trwającym 30 sekund materiale wideo.

Jak poinformowało Biuro Programu "Niepodległa" komunikacie, spot jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości i jednocześnie podsumowuje kampanię Narodowego Centrum Kultury i grupy Lotos na temat wartości barw i symboli narodowych, a także kampanię PKN Orlen zachęcającą do wywieszania flagi.

- Wszyscy zaangażowani sportowcy wystąpili bezpłatnie w kampanii "Niepodległej" - napisano w komunikacie.

Jak podkreślił dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski, "nie ma bardziej uniwersalnego symbolu, który łączy wszystkich Polaków, niż barwy narodowe".

- Chcemy, żeby każdy z nas, każdy kto czuje się Polakiem pamiętał, że to dzięki niepodległości, którą odzyskaliśmy sto lat temu, dziś możemy wywieszać "biało-czerwoną". Możemy ją wywieszać dla naszych bliskich, dla naszych sportowców - dla wszystkich, których chcemy uhonorować - powiedział Kowalski, cytowany w komunikacie.

Kowalski dodał, że wszystkie spoty przygotowane w ramach Programu "Niepodległa" wzajemnie się uzupełniają i stanowią "spójny komunikat dla Polaków".

- Każdy może świętować ważne dla niego wydarzenia, wywieszając flagę, ale jednocześnie powinniśmy okazywać jej należny szacunek ze względu na wartości, które reprezentuje - zaznaczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.