PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadbałtyckie kurorty magnesem dla turystów. Efekt 500 plus?

  • aw/Propertynews.pl    29 grudnia 2017 - 09:07
Nadbałtyckie kurorty magnesem dla turystów. Efekt 500 plus?
Turyści coraz chętniej wybierają Morze Bałtyckie nie tylko na letnie wakacje, ale również spędzają nad nim najróżniejsze święta i ważne okazje w innych porach roku (fot.pixabay)

Rządowy program 500 plus pozytywnie wpłynął na ruch turystyczny w Polsce, zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim. Trend ten w 2018 r. będzie wzrastać – wynika z prognoz przygotowanych przez VacationClub, polski serwis sieci apartamentów hotelowych nad Bałtykiem.
Jak wynika z szacunków VacationClub w 2017 r. zainteresowanie turystów polskim morzem było bardzo wysokie. Mimo, że nie był to rok tak rekordowy, jak 2016 – głównie ze względu na gorszą pogodę – branża nie ma powodów do narzekań. Bo wszystko wskazuje na to, że owocny będzie także przyszły rok. Turyści bowiem coraz chętniej wybierają Morze Bałtyckie nie tylko na letnie wakacje, ale również spędzają nad nim najróżniejsze święta i ważne okazje w innych porach roku.


Na wzrost turystyki przez ostatnie dwa lata duży wpływ miał rządowy program dofinansowujący polskie rodziny 500 plus.

– Dzięki rządowemu programowi dało się odczuć większe obłożenie w naszych obiektach. Pojawiło się więcej rodzin – mówi Wróblewska. Właściciele apartamentów na wynajem wychodzą również naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom finansowym polskich turystów.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • leszek, 2018-01-02 13:32:24

    nie ukrywam że 500+ pomaga, chociaż i tak jeździliśmy co roku nad polskie morze, bookapart ma niedrogie kwatery