PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przyznał medal za pracę na rzecz trzeźwości

  • KDS    23 stycznia 2018 - 13:08
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przyznał medal za pracę na rzecz trzeźwości
To niezwykle ważna działalność dla wielu rodzin i środowisk, nie tylko w Gdańsku - komentuje Kowalczuk (fot. UM Gdańsk)

We wtorek (23.01) wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk uhonoruje księdza prałata doktora Bogusława Głodowskiego, archidiecezjalnego duszpasterza trzeźwości i osób uzależnionych. Z okazji 35-lecia święceń kapłańskich prałat otrzyma Medal Prezydenta Miasta Gdańska.
Wydarzenie będzie częścią wieczornej (godz. 18) mszy świętej w Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie z okazji jubileuszu święceń kapłańskich księdza Głodowskiego. To on pełni funkcję archidiecezjalnego duszpasterza trzeźwości i osób uzależnionych.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, podjął decyzję o uhonorowaniu kapłana w uznaniu za pracę na rzecz budowy i rozwoju ruchu trzeźwościowego, a także za działalność w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- To niezwykle ważna działalność dla wielu rodzin i środowisk, nie tylko w Gdańsku. Grupy wsparcia, ruch trzeźwościowy, a przede wszystkim oparcie w innych w chwili, gdy człowiek upada, jak i krok po kroku powstaje z podniesionym czołem. Wszystko dzieje się w naszej głowie. Gdy nie możemy sobie poradzić, poprośmy o pomoc. Gdy nasi bliscy nie mogą sobie już poradzić, wystąpmy o pomoc dla nich - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Jak dodaje, dla wielu osób ważne jest także wsparcie duchowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.