PARTNER PORTALU
 • BGK

Sopot. Ok. 13 mln zł na ścieżki rowerowe i rozbudowę mariny

 • PAP/rs    7 grudnia 2017 - 17:18
Sopot. Ok. 13 mln zł na ścieżki rowerowe i rozbudowę mariny
Na projekt "Sopot - rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej" ma być wydane 3,3 mln zł (w tym 2,1 z UE). (Fot. Shutterstock.com)

13 mln zł ma być wydane w Sopocie na rozbudowę mariny i przebudowę ścieżek rowerowych w mieście. Przy molo przy ostrodze bocznej mają powstać pływające pomosty na 28 jednostek, a ponad 3 km ścieżek rowerowych zostanie przebudowane i oznakowane.
• Na projekt "Sopot - rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej" ma być wydane 3,3 mln zł (w tym 2,1 z UE).

• Do końca przyszłego roku przy ostrodze bocznej molo, od strony plaży mają powstać pływające pomosty na 28 jednostek, głównie przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, ale też na pontony WOPR czy inne jednostki, które będą chciały zacumować w Sopocie tylko na kilka godzin.

• Natomiast przy Sopockim Klubie Żeglarskim i WOPR ma być przebudowany slip służący do wodowania czy wyciągania jednostek pływających. Zostanie bardziej wyniesiony, żeby nie był zasypywany przez plażowy piasek i niszczony przez sztormy.

W czwartek w Sopocie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu województwa Ryszard Świlski oraz prezydent Sopotu, Jacek Karnowski podpisali umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekty o całkowitej wartości 12,9 mln zł zostaną dofinansowane z UE w wysokości 5,9 mln zł.

Na projekt "Sopot - rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej" ma być wydane 3,3 mln zł (w tym 2,1 z UE). Projekt będzie realizowany w ramach przedsięwzięcia strategicznego koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej".

Rzeczniczka sopockiego urzędu miasta, Magdalena Jachim poinformowała, że do końca przyszłego roku przy ostrodze bocznej molo, od strony plaży mają powstać pływające pomosty na 28 jednostek, głównie przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, ale też na pontony WOPR czy inne jednostki, które będą chciały zacumować w Sopocie tylko na kilka godzin. W ramach inwestycji dla zwiększenia bezpieczeństwa ma być pogłębiony też tor wodny w tym miejscu. Przy ostrodze bocznej ma powstać pawilon z zapleczem dla osób korzystających ze szkółek żeglarskich czy infrastruktury żeglarskiej. Natomiast przy Sopockim Klubie Żeglarskim i WOPR ma być przebudowany slip służący do wodowania czy wyciągania jednostek pływających. - Zostanie bardziej wyniesiony, żeby nie był zasypywany przez plażowy piasek i niszczony przez sztormy - wyjaśniła.

Jachim zaznaczyła, że żeglarstwo w Sopocie staje się z roku na rok coraz bardziej popularną formą spędzania czasu wolnego, stale rośnie liczba dzieci i dorosłych korzystających z oferty szkółek żeglarskich. - Sopocka marina w sezonie letnim jest całkowicie wypełniona - dodała. Celem inwestycji jest m.in. poprawa bezpieczeństwa głównie dzieci i młodzieży korzystających z akwenu w pobliżu molo.

Natomiast 9,6 mln zł ma kosztować przebudowa ok. 3,4 km ścieżek rowerowych w Sopocie i budowa trzech nowych miejsc postojowych dla rowerzystów. Sopockie ścieżki są częścią Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10. W ramach dostosowywania ścieżek do standardów międzynarodowych zostanie przebudowana nawierzchnia tras na łącznej długości około 3,4 km oraz powstaną trzy nowe miejsca postojowe dla rowerzystów. Jachim poinformowała, że miejsca postojowe powstaną przy wjeździe na molo od strony Gdańska, w Parku Północnym przed granicą z Gdynia oraz przy Sopockim Klubie Żeglarskim i WOPR. Przy ścieżkach powstaną też nowe oznakowania m.in. wskazujące atrakcje turystyczne, odległość. Projekt ma być zrealizowany do grudnia 2020 roku.

- Ścieżki w Sopocie powstały w latach 90. i mają już w wielu miejscach zniszczoną, przestarzałą nawierzchnię, w wielu miejscach ścieżka nie ma szerokości odpowiadającej natężeniu ruchu na trasie, co stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla ruchu rowerowego jak i pieszego - tłumaczy Jachim.

Projekt jest częścią przedsięwzięcia strategicznego "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.