PARTNER PORTALU
  • BGK

1,6 mln zł na letni wypoczynek dzieci

  • PAP    14 czerwca 2011 - 15:12
1,6 mln zł na letni wypoczynek dzieci

1,6 mln zł przeznaczy wojewoda podkarpacka na zorganizowanie dzieciom i młodzieży z regionu wypoczynku podczas tegorocznych wakacji.
Dzięki tym środkom m.in. na kolonie i obozy wyjedzie 6,4 tys. dzieci. Jak poinformowała na konferencji prasowej w Rzeszowie wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz, z kwoty 1,6 mln zł ponad milion zł zostanie przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin.

Czytaj też: Wakacje z wartościami dla młodzieży

- Tym dzieciom wypoczynek zostanie sfinansowany w 100 procentach. Łącznie będzie to 1,4 tys. dzieci, które wyjadą na obozy m.in. do Zakopanego, Leska i Krynicy Górskiej. Pozostała kwota - 500 tys. zł - zostanie przeznaczona na dofinansowanie do różnego rodzaju wypoczynku np. półkolonii czy obozów. Szacujemy, że z tej formy pomocy skorzysta 5 tys. dzieci - dodała.

Czytaj też: Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje

Jak podkreślił podczas konferencji podkarpacki wicekurator oświaty Antoni Wydro, o tym, które dzieci z najuboższych rodzin wyjadą na wakacje, decydują Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

- Na każde takie dziecko przeznaczamy 840 zł. Kuratorium wyłania także organizatorów wypoczynku, którzy przedstawiają nam m.in. program takiego obozu czy kolonii. Później kierujemy takiego organizatora do konkretnego GOPS-u - wyjaśnił wicekurator.

Wydro zaznaczył, że organizator takiego wypoczynku nie może żądać od rodziców ani złotówki. Musi zmieścić się w kwocie 840 zł na dziecko.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.