PARTNER PORTALU
  • BGK

1 mld zł odszkodowań za błąd Ministerstwa Pracy

  • PAP    13 września 2013 - 07:22
1 mld zł odszkodowań za błąd Ministerstwa Pracy

Budżet państwa wypłaci blisko 1 mld zł odszkodowań za błąd Ministerstwa Pracy, zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Za rządów Jolanty Fedak z PSL resort przygotował przepisy o zakazie łączenia pensji z emeryturą. W jednej chwili tysiące emerytów straciło świadczenie, które wypracowali sobie przez lata. Trybunał Konstytucyjny uznał te przepisy za bezprawne.

W efekcie ZUS wypłaci Polakom wszystkie emerytury zawieszone od 1 października 2011 r. Wraz z odsetkami i z uwzględnieniem waloryzacji. Resort pracy przygotował w tej sprawie stosowną ustawę.

Aby odzyskać zawieszone emerytury, każdy poszkodowany będzie musiał wystąpić z wnioskiem do ZUS. Trzeba będzie to zrobić w ciągu 12 miesięcy od dnia wejścia w życie przepisów zawartych w projektowanej ustawie. Bez wniosku zaległe pieniądze nie będą wypłacone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • JodekMordka, 2013-09-17 08:22:48

    "Aby odzyskać zawieszone emerytury, każdy poszkodowany będzie musiał wystąpić z wnioskiem do ZUS" - to jest bezprawie. Skoro się należą to bezzwłocznie należy wypłacić, bez składania wniosków.
  • Polak, 2013-09-13 23:35:37

    Przysłowiowemu "Psu na budę" prawo takiej jakości na niewiele by się zdało. Warto zastanowić się jakie mogą być następstwa potyczki z OFE ?