PARTNER PORTALU
  • BGK

1 proc. dla Warmii i Mazur

  • BEZ    23 lutego 2010 - 10:55

Województwo Warmińsko-Mazurskie również zachęca podatników do wspierania organizacji pożytku publicznego na swoim terenie. W tym celu uruchomiono osobną stronę internetową.
Działa już strona internetowa www.1procent.warmia.mazury.pl, związana z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Znajdą tam pomoc wszystkie osoby, które chcą przekazać 1 procent podatku na jedną z organizacji pożytku publicznego na Warmii i Mazurach.

Na stronie czytamy: "Od 2004 r. mamy, jako obywatele, wyjątkową możliwość wspierania organizacji pozarządowych wyróżnionych posiadaniem statusu organizacji pożytku publicznego (OPP). W naszym regionie jest ich 295. Działają w różnych obszarach, wspierając środowiska lokalne, osoby najbardziej potrzebujące.  
 
Funkcjonują obok nas. Swoją codzienną, często trudną i mozolną pracą, wypełniają misje, gdzie nadrzędnym celem jest dobro wspólne, poprawa jakości życia naszych społeczności. Wypełniając zeznanie podatkowe, przekażmy im nasz 1%.”

Na stronie www.1procent.warmia.mazury.pl można znaleźć m.in. instrukcję przekazania 1%, program do rozliczania  PIT-ów, bazę wszystkich organizacji pożytku publicznego na Warmii i Mazurach oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.