PARTNER PORTALU
  • BGK

10 konsorcjów chce budować w Toruniu

  • PAP    12 stycznia 2011 - 20:22
10 konsorcjów chce budować w Toruniu

Dziesięć konsorcjów złożyło oferty w przetargu na budowę wielofunkcyjnej hali sportowo-widowiskowej w Toruniu. Miasto zarezerwowało na ten cel ponad 150 mln zł, najtańsza oferta jest o 30 mln zł tańsza.
- Najtańszą ofertę - za cenę nieco ponad 121 mln zł - złożyło konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A (lider) i PBG S.A. (partner) z Wysogotowa. O około 4 mln zł drożej halę chce zbudować drugi pod względem ceny oferent - firma Skanska S.A. z Warszawy - poinformowała w środę Aleksandra Iżycka, rzeczniczka prezydenta Torunia.

Komisja przetargowa sprawdzi oferty pod względem formalno-prawnym i jeśli będą braki - wezwie firmy do ich uzupełnienia. Dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności wybierze najkorzystniejszą ofertę.

Na wybudowanie hali wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Hala powstanie w sąsiedztwie już istniejących w Toruniu obiektów sportowych: lodowiska Tor-Tor, Stadionu Miejskiego oraz boisk do piłki nożnej i hokeja na trawie.

- Taka lokalizacja pozwoli uzupełnić istniejącą bazę i stworzyć wielofunkcyjne, miejskie centrum sportowo-rekreacyjne. Obiekt będzie miał widownię na około siedem tys. miejsc, z wydzielonymi strefami VIP i stanowiskami dla dziennikarzy, komentatorów oraz z możliwością dostawienia składanych trybun - dodała rzeczniczka.

W hali znajdą się m.in. sala główna z lekkoatletyczną bieżnią o długości 200 m, 4-torowa bieżnia rozgrzewkowa, boiska wielofunkcyjne dla rozgrywek turniejowych koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja halowego, tenisa stołowego i ziemnego, badmintona, kick-boxingu, szermierki, gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz halowego hokeja na trawie. Uzupełnieniem wyposażenia będzie ścianka wspinaczkowa, sale sportów walki, gabinety lekarskie i odnowy biologicznej i 32 dwuosobowe pokoje hotelowe wraz zapleczem gastronomicznym.

Projekt przewiduje także budowę parkingu na 438 miejsc postojowych w podziemnej hali i 171 miejsc postojowych naziemnych. Obiekt będzie zarazem największym w Toruniu miejscem wystawowym i targowym.

Inwestycja będzie finansowana ze środków miasta, samorządu województwa oraz ministerstwa sportu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.