PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln dla najbiedniejszych gmin województwa

  • PAP    3 lipca 2010 - 12:22
10 mln dla najbiedniejszych gmin województwa

Prawie 10 mln zł trafi do 28 najbiedniejszych, dolnośląskich gmin w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.
Jak poinformowała Bożena Ślabska z urzędu marszałkowskiego przyznane gminom pieniądze pochodzą z budżetu woj. dolnośląskiego i przeznaczone zostaną m.in. na przygotowanie Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego czy projektów z zakresu zadań własnych gmin zgodnych ze Strategią Rozwoju Województwa do 2020 r.

Funkcjonujący od 2009 r. Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej jest inicjatywą zarządu województwa i ma wspierać najuboższe gminy regionu.

Ślabska dodała, że pomoc jest kierowana do jednostek samorządu terytorialnego, które osiągnęły dochody ogółem budżetu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w wysokości poniżej 80 proc. średniej dla województwa dolnośląskiego, są zagrożone procesem pogłębiania różnic w obrębie województwa oraz znajdują się w sytuacji, która nie pozwala na zainicjowania procesu rozwoju bez wsparcia z zewnątrz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • były S, 2010-07-05 08:26:17

    Te pieniądze należ się gminie Chocianów bo mają więcej długu niż przychodów ale za to pensja burmistrza większa od prezydenta Wrocławia .