PARTNER PORTALU
  • BGK

10 oferty w przetargu na toruńską Trasę Średnicową

  • PAP    12 listopada 2012 - 16:40
10 oferty w przetargu na toruńską Trasę Średnicową

10 firm złożyło oferty w przetargu na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Inwestycja jest warta około 36 mln zł, połowę kwoty pokryją fundusze unijne.
"Najtańszą ofertę budowy pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosą Chełmińską, złożyła firma Skanska z Warszawy, wyceniając koszt inwestycji na 35,5 mln zł. Miejski Zarząd Dróg w swoim budżecie miał zarezerwowane 36 mln zł na realizację tego zadania" - poinformowała w poniedziałek Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD.

Do przetargu stanęły firmy z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Piły, Pruszkowa, Starogardu Gdańskiego, Kobylarni i Wrocławia. Najdroższa z ofert opiewała na 49,1 mln zł.

"Teraz komisja przetargowa oceni oferty pod kątem formalno-prawnym. Jeżeli w przetargu nie będzie żadnych protestów i odwołań, umowa zostanie podpisana w tym roku, a zwycięska firma będzie miała na realizację zadania 14 miesięcy, od dnia jej podpisania" - dodała rzeczniczka.

Odcinek 1,5-km trasy od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, którego dotyczył przetarg, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i dwukierunkowe ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego.

Na budowę Trasy Średnicowej Północnej władze Torunia uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013. Fundusze unijne pokryją połowę kosztów przedsięwzięcia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.