PARTNER PORTALU
  • BGK

10 zł lokalnego podatku na służbę zdrowia?

  • PAP    7 czerwca 2010 - 15:06

Wprowadzenie lokalnego podatku - w wysokości 10 zł - przeznaczonego na wspomaganie służby zdrowia - zaproponował w Lublinie kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek (Sierpień '80).
Podczas konferencji prasowej Ziętek powiedział, że taki lokalny podatek powinien trafiać do gmin, powiatów i bezpośrednio zasilać miejscowe placówki służby zdrowia. Przekonywał, że jest to rozwiązanie skuteczne. Ziętek powołał się na przykład Szwecji, gdzie - jak mówił - dzięki powszechnie stosowanym lokalnym podatkom małe społeczności mogą dbać o własne interesy.

Dodatkowe pieniądze - według Ziętka - pozwolą na lepsze wyposażenie szpitali. - Mogłyby spełniać dla lokalnych społeczności nie tylko podstawową funkcję ratowania życia i zdrowia, ale również funkcje opieki nad ludźmi starszymi, rehabilitacji, a także profilaktyki - powiedział Ziętek.

Ziętek nie zgadza się na komercjalizację szpitali, która jego zdaniem sprowadziłaby się do ich prywatyzacji i sprzedaży za bezcen. "Rzecz dotyczy majątku wartości 200 - 300 miliardów zł, który zostanie sprzedany za przysłowiową złotówkę plus VAT" - przestrzegał.

Lider Sierpnia '80 opowiedział się też przeciwko planom podwyższenia wieku emerytalnego. - Sposobem na ratowanie systemu emerytalnego jest stworzenie nowych miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych - uważa Ziętek.

Ziętek wezwał do powszechnego udziału w wyborach i "szukania w kampanii wyborczej odpowiedzi na najważniejsze pytania", m.in. systemu emerytalnego, służby zdrowia, budownictwa mieszkaniowego, miejsc pracy. - Głosujcie zgodnie z własnymi interesami, a wtedy wszyscy wygramy - zaapelował.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.