PARTNER PORTALU
  • BGK

13 firm projektowych chce uzbroić tereny w Toruniu

  • AT    8 października 2012 - 20:44
13 firm projektowych chce uzbroić tereny w Toruniu

Polna - Równinna - Morwowa - aż 13 firm projektowych z całej Polski jest chętnych do zaprojektowania uzbrojenia tego obszaru inwestycyjnego w Toruniu. Teren nie posiada w tej chwili pełnego uzbrojenia - zwycięska firma ma je zaprojektować w ciągu 1,5 roku od podpisania umowy.
Teren nie jest oświetlony i nie posiada kanalizacji. Brakuje również dróg niezbędnych do skomunikowania go z resztą miasta. Wszystko to ma się zmienić. Za 18 miesięcy zwycięska firma ma przedstawić Miejskiemu Zarządowi Dróg dokumentację, która będzie obejmowała budowę infrastruktury drogowej, kanalizacji sanitarnej i wodociągu.

7 października 2012 roku drogowcy otworzyli oferty na to zadanie. Zainteresowanie jest olbrzymie. Wpłynęło 13 ofert z całej Polski. Projektem chcą się zająć firmy z Warszawy, Poznania, Gdańska, Katowic, Olsztyna, Włocławka i Torunia. Najdroższą ofertę złożyła firma Tebodin Poland na kwotę 1.212.780,00 zł, natomiast najtańszą poznańska firma Voessing Polska Ich oferta została wyceniona na 585.849,00 zł.

Oferty są obecnie badane pod kątem formalno-prawnym. Jeżeli w przetargu nie będzie żadnych odwołań, to zwycięska firma będzie mogła rozpocząć prace projektowe w tym roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.