PARTNER PORTALU
  • BGK

13 firm w przetargu na toruńska salę koncertową

  • PAP    30 maja 2012 - 16:17
13 firm w przetargu na toruńska salę koncertową

Trzynaście firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę wielofunkcyjnej sali kongresowej w Toruniu. Inwestycja ma ruszyć pod koniec roku i potrwać dwa lata.
"W pierwszym etapie firmy zainteresowane musiały wykazać się doświadczeniem i dobrą kondycją finansową. Po zbadaniu dokumentacji, które potrwa około miesiąca, firmy spełniające kryteria otrzymają projekt budowlany i zostaną zaproszone do złożenia ofert" - powiedziała w środę Sylwia Derengowska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta w Toruniu.

Władze Torunia liczą, że wykonawcę sali uda się wyłonić do września, tak aby jeszcze w tym roku rozpoczęła się budowa. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 197 mln zł, a czego około 142 mln zł mają stanowić środku własne urzędu miasta, a resztę dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wielofunkcyjna sala, w której będzie można organizować koncerty, widowiska teatralne i operowe oraz kongresy, ma stanąć na tzw. Jordankach, nieopodal Starego Miasta.

Salę zaprojektowała hiszpańska pracownia projektowa Menis Arquitectos, która w 2009 r. wygrała ogłoszony przez miasto projekt architektoniczny.

Budowla ma składać z kilku brył połączonych od góry szklanymi taflami, przez które światło będzie przenikało do wnętrza. W środku znajdą się duża sala ze sceną o powierzchni 600 m kw. i widownią na 880 miejsc i mała sala ze sceną o powierzchni 315 m kw. i widownią na 300 miejsc.

W budynku przewidziano mechanizmy ścienne i stropowe umożliwiające łączenie lub odgradzanie poszczególnych części wnętrza. Zaprojektowano podwójne ściany zewnętrzne, co ma zapewnić oszczędność ciepła i izolację od ulicznego hałasu. Powstanie też dwukondygnacyjny parking na 185 samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.