PARTNER PORTALU
  • BGK

20 mln zł dla łódzkich przedsiębiorców

  • GK/lodzkie.pl    14 czerwca 2011 - 12:25
20 mln zł dla łódzkich przedsiębiorców

20 mln zł rozdysponuje Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego między przedsiębiorców z województwa łódzkiego.
Środki pochodzą ze środków unijnych zawartych w mechanizmie JEREMIE.

Jest to pierwszy projekt pożyczkowy w województwie łódzkim realizowany w ramach inicjatywy JEREMIE, stanowiącej jedno z kluczowych przedsięwzięć wspierających przedsiębiorstwa ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

Inicjatywa JEREMIE ma na celu dostarczenie zwrotnego kapitału (w formie różnych produktów finansowych, np. kredytów, pożyczek, poręczeń, czy instrumentów kapitałowych) na wsparcie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają utrudniony dostęp do pozyskania finansowania na rynku.

Pożyczki udzielane są w kwotach od 15 do 500 tys. zł (do 80 proc. kosztów inwestycji netto). Okres spłaty pożyczki od 12 do 60 miesięcy. Wysokość oprocentowania w skali roku wynosi 2 proc. (przy okresie spłaty do 12 miesięcy), 2,25 proc. (12 do 24 miesięcy), 2,5 proc. (powyżej 24 do 60 miesięcy).

Pożyczki mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych, przede wszystkim: kosztów nabycia nieruchomości zabudowanych, kosztów wykonania robót budowlanych, nabycia lub wytworzenia maszyn, urządzeń i wyposażenia, zakupu sprzętu komputerowego oraz oprogramowania, kosztów zakupu środków transportu drogowego – uzasadnionego potrzebami prowadzonej działalności gospodarczej.

Termin otrzymania odpowiedzi na wniosek wynosi 2 tygodnie od dnia jego złożenia. Wnioski można składać od wtorku 14 czerwca w siedzibie ŁARR w Łodzi przy ul. Tuwima 22/26.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.