PARTNER PORTALU
  • BGK

200 mln dla Tramwajów Warszawskich

  • KB    30 kwietnia 2010 - 12:41
200 mln dla Tramwajów Warszawskich

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z prezesem spółki miejskiej Tramwaje Warszawskie Krzysztofem Karosem, podpisała umowę kredytową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na kwotę do 200 mln zł.
Realizacji ambitnego planu inwestycyjnego, na który przeznaczone są te środki, znacznie usprawni komunikację szynową w Warszawie - zapewniają inicjatorzy projektu.

- Środki w wysokości 200 mln zł, na które podpisywana została umowa, sfinansują dwa projekty inwestycyjne realizowane przez spółkę Tramwaje Warszawskie. Po pierwsze, zmodernizowana będzie trasa Dworzec Wileński - Stadion Narodowy - Rondo Waszyngtona. W ramach tego projektu zakupimy 30 tramwajów. Drugim projektem jest obsługa komunikacją tramwajową północno-wschodnich obszarów Warszawy, wraz z zakupem 60 tramwajów oraz 1 prototypu – zapowiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Inwestycje będą realizowane w latach 2009 – 2013, a ich realizacja rozpoczęła się od zapłaty zaliczki na poczet dostaw tramwajów. Umowa kredytowa jest pierwszym krokiem do zakończenia procesu pozyskiwania finansowania na realizację potężnych projektów inwestycyjnych Spółki Tramwaje Warszawskie, które zakładają m.in. zakup 186 nowych niskopodłogowych tramwajów, czy modernizacje i budowę nowych tras tramwajowych.

Jest to pierwsze długoterminowe finansowanie, jakie zostało udzielone Spółce Tramwaje Warszawskie i zostało umożliwione dzięki zawarciu między Miastem st. Warszawą a Spółką umowy wykonawczej do 2027 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.