PARTNER PORTALU
  • BGK

200 tys. to za mało

  • KB    27 kwietnia 2010 - 10:59
200 tys. to za mało

Dodatkowe pół miliona złotych przeznaczył zarząd województwa świętokrzyskiego na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru obiektów zabytkowych.
Pieniądze z budżetu województwa mają formę dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i położonych na terenie województwa. Na ogłoszony przez urząd marszałkowski pierwszy tegoroczny nabór wpłynęły 34 wnioski spełniające wymogi formalne.  O pieniądze starały się głównie parafie, ubiegając się o prawie 2,3 mln złotych dotacji na zaplanowane prace  konserwatorskie.

Do podziału było 200 tysięcy złotych. Ta kwota wystarczyła na wsparcie 19 przedsięwzięć - dotacje zostały rozdzielone podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Ponieważ rozdzielona kwota była zdecydowanie niższa od oczekiwań, zarząd województwa zdecydował, by na prace konserwatorskie przeznaczyć dodatkowe 500 tysięcy złotych – informuje marszałek Adam Jarubas.

Zarząd Województwa przyjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie w 2010 roku. Mogą się o nie ubiegać m.in.  samorządy i instytucje im podległe, fundacje i stowarzyszenia oraz kościoły i związki wyznaniowe.

Wnioski można składać do 7 maja  w Kancelarii ogólnej urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego (można je także przesłać pocztą na adres urzędu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.