200 tys. to za mało

Dodatkowe pół miliona złotych przeznaczył zarząd województwa świętokrzyskiego na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru obiektów zabytkowych.
200 tys. to za mało

Pieniądze z budżetu województwa mają formę dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i położonych na terenie województwa. Na ogłoszony przez urząd marszałkowski pierwszy tegoroczny nabór wpłynęły 34 wnioski spełniające wymogi formalne.  O pieniądze starały się głównie parafie, ubiegając się o prawie 2,3 mln złotych dotacji na zaplanowane prace  konserwatorskie.

Do podziału było 200 tysięcy złotych. Ta kwota wystarczyła na wsparcie 19 przedsięwzięć - dotacje zostały rozdzielone podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Ponieważ rozdzielona kwota była zdecydowanie niższa od oczekiwań, zarząd województwa zdecydował, by na prace konserwatorskie przeznaczyć dodatkowe 500 tysięcy złotych – informuje marszałek Adam Jarubas.

Zarząd Województwa przyjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie w 2010 roku. Mogą się o nie ubiegać m.in.  samorządy i instytucje im podległe, fundacje i stowarzyszenia oraz kościoły i związki wyznaniowe.

Wnioski można składać do 7 maja  w Kancelarii ogólnej urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego (można je także przesłać pocztą na adres urzędu).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU