222 mln zł na bezpieczeństwo Euro 2012

120 mln zł w tym roku i kolejne 102 mln zł w roku 2012 zaplanowano na zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas Euro 2012 – powiedział w Sejmie wiceszef MSWiA Adam Rapacki.
222 mln zł na bezpieczeństwo Euro 2012

Jak dodał, możliwość podawania alkoholu na stadionach nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo.

Rapacki, który kieruje pracami Komitetu ds. bezpieczeństwa Euro 2012, odpowiadał w czwartek na pytania posłów podczas sejmowej debaty nad projektem zmian w przepisach dot. bezpieczeństwa na stadionach.

Czytaj też: 40 mln zł dla policjantów na Euro 2012  

Jak mówił, na zabezpieczenie Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku Wielka Brytania przeznaczyła z budżetu 850 mln funtów. „My budżet mamy zdecydowanie skromniejszy. W roku bieżącym służby podległe MSWiA, głównie policja, dostały kwotę ok. 120 mln zł. W roku przyszłym ok. 102 mln zł jest przewidzianych w budżecie. To są środki przeznaczone na zakwaterowanie, zakup sprzętu. Będziemy zabiegać, żebyśmy mogli z rezerwy celowej dodatkowe środki pozyskać” – mówił Rapacki.

Odnosząc się do kwestii wypłaty ekwiwalentu za nadgodziny dla czterech formacji podległych MSWiA – policji, straży pożarnej, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu, które będą zabezpieczać Euro 2012 – Rapacki powiedział: „Zaplanowaliśmy ok. 20 mln zł. Powiem szczerze, że te środki nie wystarczą na pokrycie pełnych kosztów związanych z nadgodzinami. Pozostałe nadgodziny funkcjonariusze będą musieli odebrać w formie wolnego; chyba że pojawią się większe środki na ten cel”.

Przypomniał, że w myśli ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych za bezpieczeństwo na obiektach sportowych odpowiada nie policja, tylko organizator.

„Policja pojawia się wówczas, gdy organizator sobie nie radzi oraz gdy dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” – podkreślił Rapacki.

Obecnie w policji, w której służbę pełni ok. 100 tys. funkcjonariuszy, jest ok. pięć tysięcy wakatów – powiedział wiceszef MSWiA, pytany o tę kwestię.

Projekt specustawy został ponownie odesłany do sejmowych komisji: administracji i spraw wewnętrznych oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Skoro Policja ma dostac 40 mln to kto "wezmie" pozostale 182 miliony ? Biorac pod uwage ok. 100 tys. kibicow to wypadnie 2220 zl/kibica (kibola ?).

horror wydatki, 2011-07-15 14:11:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU