PARTNER PORTALU
  • BGK

230 propozycji do budżetu obywatelskiego w Rzeszowie

  • PAP    12 grudnia 2013 - 14:06
230 propozycji do budżetu obywatelskiego w Rzeszowie

230 propozycji zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do budżetu obywatelskiego. Wśród projektów, na które będzie przeznaczone 5 mln zł, dominują m.in. remonty chodników i ulic. Ostatecznie o tym, które inwestycje będą zrealizowane zdecydują mieszkańcy w głosowaniu.
Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki projekty, które dotarły do urzędu miasta, zostaną teraz ocenione przez specjalną komisję złożoną z urzędników oraz radnych miejskich.

"Sprawdzą oni m.in. czy inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania i nie przekracza budżetu. Na początku stycznia przyszłego roku wybrana zostanie lista inwestycji, które spełniać będą wszystkie warunki. Na tę listę głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 16 lat. Głos będzie można oddać na trzy propozycje" - dodał.

Czytaj też:  Będzie przymusowy budżet obywatelski?

Ostateczna lista inwestycji, które będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego ogłoszona będzie w połowie stycznia przyszłego roku.

Mieszkańcy Rzeszowa od połowy grudnia mogli zgłaszać inwestycje do budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji mogły zgłaszać przynajmniej 15-osobowe grupy mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat oraz rady osiedli.

Z uchwalonego przez radę miasta regulaminu budżetu obywatelskiego wynika, że 10 proc. z kwoty 5 mln zł może zostać przeznaczone na zadanie nieinwestycyjne, czyli np. koncerty czy inne wydarzenia kulturalne i sportowe.

W tym roku samorząd Rzeszowa zdecydował się po raz pierwszy wydzielić budżet obywatelski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.