25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Zebrano rekordową ilość pieniędzy

• Podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów zebrano ponad 105,5 mln zł zebrano - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
• To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu, kiedy WOŚP zebrała ponad 72 mln zł.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Zebrano rekordową ilość pieniędzy
Jerzy Owsiak dziękuje przyjaciołom Fundacji (fot.Łukasz Widziszowski/wosp.org.pl)

Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia, ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych" - tak Owsiak ocenił zebraną podczas 25. Finału kwotę. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

Czytaj też: Polskie miasta grają dla WOŚP

"Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe" - powiedział Owsiak. Zanim ogłosił zebraną w tym roku sumę, przypominał wszystkie Finały akcji i dziękował wolontariuszom oraz darczyńcom.

Owsiak poinformował, że dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt, wspierając tym samym dzieci i seniorów.

Jerzy Owsiak ogłasza wynik 25. Finału WOŚP (fot.Łukasz Widziszowski/wosp.org.pl)
Jerzy Owsiak ogłasza wynik 25. Finału WOŚP (fot.Łukasz Widziszowski/wosp.org.pl)

"Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami" - powiedział.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową.

Wśród wyróżnionych jest specjalizująca się w okulistyce dziecięcej prof. Mirosława Grałek. Jak podkreśliła, dzięki dotychczasowemu wsparciu WOŚP w Polsce przebadano ponad 200 tys. wcześniaków i uratowano wzrok około 9 tys. z nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU