PARTNER PORTALU
  • BGK

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Zebrano rekordową ilość pieniędzy

  • PAP/AT    9 marca 2017 - 07:22
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Zebrano rekordową ilość pieniędzy
Jerzy Owsiak dziękuje przyjaciołom Fundacji (fot.Łukasz Widziszowski/wosp.org.pl)

• Podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów zebrano ponad 105,5 mln zł zebrano - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
• To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu, kiedy WOŚP zebrała ponad 72 mln zł.
Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia, ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych" - tak Owsiak ocenił zebraną podczas 25. Finału kwotę. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

Czytaj też: Polskie miasta grają dla WOŚP

"Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe" - powiedział Owsiak. Zanim ogłosił zebraną w tym roku sumę, przypominał wszystkie Finały akcji i dziękował wolontariuszom oraz darczyńcom.

Owsiak poinformował, że dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt, wspierając tym samym dzieci i seniorów.

"Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami" - powiedział.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową.

Wśród wyróżnionych jest specjalizująca się w okulistyce dziecięcej prof. Mirosława Grałek. Jak podkreśliła, dzięki dotychczasowemu wsparciu WOŚP w Polsce przebadano ponad 200 tys. wcześniaków i uratowano wzrok około 9 tys. z nich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.