PARTNER PORTALU
  • BGK

3,5 mln na pomoc niepełnosprawnym w Wielkopolsce

  • PAP    11 maja 2012 - 17:16
3,5 mln na pomoc niepełnosprawnym w Wielkopolsce

Ponad 3,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zasiliło budżet powiatu konińskiego (Wielkopolska). To ok. 600 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym.
Jak poinformowała Marta Bagrowska z miejscowego starostwa, ponad 2,5 mln zł otrzymają warsztaty terapii zajęciowej.

- Dzięki tej kwocie wzrośnie m.in. dofinansowanie do kosztów uczestnictwa w warsztatach z 1233 zł do 1360 zł. Zostaną także doposażone placówki oraz sfinansowane prace związane z ich remontami i bieżącymi naprawami - powiedziała Bagrowska.

Prawie 450 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie zakupów niezbędnego sprzętu ułatwiającego niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie - środków ortopedycznych i pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Wsparcie turnusów rehabilitacyjnych wyniesie w tym roku 150 tys. zł. Pieniądze pozwolą na dofinansowanie, po dwuletniej przerwie, pobytów nie tylko dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych.

Pozostałą kwotę przeznaczono na walkę z barierami architektonicznymi i w komunikowaniu się, dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji oraz na rehabilitację zawodową i społeczną.

Jak dodała Bagrowska, w porównaniu z ubiegłymi latami większa w tym roku kwota pieniędzy z PFRON pozwala pomóc znacznie większej liczbie osób niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.