PARTNER PORTALU
  • BGK

30-mln inwestycja w mieleckiej SSE

  • PAP    28 lutego 2013 - 15:27
30-mln inwestycja w mieleckiej SSE

30 mln zł zainwestuje spółka Splast na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma w podstrefie w Krośnie (Podkarpackie) wybuduje wytwórnię wyrobów z tworzyw sztucznych. Pracę dzięki inwestycji znajdzie 40 osób.
Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Firma planuje na terenie podstrefy w Krośnie zakupić działkę o powierzchni 5 ha i wybudować na niej nową halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem biurowo-socjalnym. W ramach inwestycji obiekty zostaną wyposażone w niezbędną infrastrukturę, zakupione zostaną m.in. specjalistyczne maszyny i urządzenia do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Odbiorcami wyrobów będą firmy z branży m.in. motoryzacyjnej, AGD i elektronicznej.

Czytaj też: 15 zezwoleń na działalność gospodarczą w SE w Mielcu

W fabryce spółka będzie wytwarzać m.in. meble z tworzyw sztucznych z powłoką antybakteryjną. Dzięki tej inwestycji, której zakończenie planowane jest na rok 2016, pracę znajdzie 40 osób.

Spółka Splast istnieje od 1989 r.; zajmuje się produkcją detali z tworzyw sztucznych dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz budowlanej. Spółka jest jednym z największych w Polsce producentów profesjonalnego sprzętu do utrzymywania czystości, wykorzystywanego m.in. w szkołach, szpitalach czy zakładach przemysłowych.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,4 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.