PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na dożywianie w Lubuskiem

  • PAP    17 lutego 2011 - 09:42
30 mln zł na dożywianie w Lubuskiem

W 2011 roku lubuskie gminy otrzymają za pośrednictwem wojewody prawie 25 mln zł na realizację wieloletniego programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania". Z własnych budżetów samorządy przeznaczą na ten cel 9 mln zł.
Służby wojewody szacują, że w 2011 roku tym rodzajem pomocy zostanie objętych 65 tys. osób - poinformował Przemysław Pikuła z oddziału prasowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecnie trwa weryfikacja wniosków i podział dotacji w oparciu o zapotrzebowania zgłoszone przez samorządy. (Czytaj też: 42 mln zł na program dożywiania)

Pomocą zostaną objęte dzieci do siódmego roku życia, uczniowie do zakończenia szkół ponadgimnazjalnych, a także osoby i rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Potrzebujący wsparcia mogą otrzymać pomoc w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Rządowy program "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" finansowany jest ze środków budżetu państwa oraz gmin. Celem programu jest wsparcie gmin w wypełnianiu zadań własnych w zakresie dożywiania dzieci oraz zapewnienie posiłku osobom jego pozbawionym.

Pomoc dotyczy w szczególności osób z terenów objętych wysokim bezrobociem i ze środowisk wiejskich. Program zakłada też długofalowe działania mające wpłynąć na poprawę stanu zdrowia dzieci i młodzieży poprzez ograniczenie zjawiska ich niedożywienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.