PARTNER PORTALU
  • BGK

338 mln zł na inwestycje w Bydgoszczy

  • PAP    12 listopada 2010 - 16:00
338 mln zł na inwestycje w Bydgoszczy

W projekcie przyszłorocznego budżetu Bydgoszczy 338 mln zł przeznaczono na realizację miejskich inwestycji.
Największe przedsięwzięcia to budowa drogowej trasy Uniwersyteckiej i linii tramwajowej z centrum miasta do dworca PKP, dofinansowane z funduszy UE.

-Przygotowaliśmy projekt realistyczny i zrównoważony, który stworzyliśmy m.in. na podstawie prognoz Ministerstwa Finansów. Do 15 listopada projekt przedstawiony zostanie Regionalnej Izbie Obrachunkowej - zapowiedział w piątek 12 listopada Ambroży Pawlewski, skarbnik miejski. 

Dochody budżetu Bydgoszczy w 2011 roku oszacowano na 1,36 mld zł (wzrost w porównaniu z br. o 11,5 proc.), a wydatki na 1,47 mld zł (spadek o 3 proc.). Zadłużenie miasta, wynikające - według skarbnika - w znacznej części z prowadzenia wielu inwestycji współfinansowanych z Unii Europejskiej, osiągnie pod koniec roku 2011 poziom 52,1 proc.

- Nasze zadłużenie byłoby o wiele niższe, gdyby miasto otrzymywało od budżetu państwa wystarczające środki na edukację młodych bydgoszczan. Tylko w przyszłym roku musimy dopłacić do szkolnictwa aż 96 mln zł - podkreślił prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Z pieniędzy na zadania inwestycyjne (338 mln zł), najwięcej zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe - 230 mln zł, w tym 30 mln zł drogi osiedlowe. Poza tym znaczące kwoty przydzielono na inwestycje w infrastrukturę sportową - 17 mln zł, rewitalizację Wyspy Młyńskiej (budowa mariny) - 21 mln zł i na infrastrukturę kulturalną - 27 mln zł.

Zatwierdzenie projektu budżetu na 2011 rok należeć będzie do rady miasta wyłonionej w nadchodzących wyborach samorządowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.