PARTNER PORTALU
  • BGK

4 oferty na doradcę prywatyzacyjnego w Opolu

  • PAP    10 stycznia 2012 - 16:15
4 oferty na doradcę prywatyzacyjnego w Opolu

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu mającego wyłonić doradcę prywatyzacyjnego Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Wszystkie oferty są niższe niż milion zł - powiedział we wtorek wiceprezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.
- Najniższa kwota zaproponowana w przetargu to ok. 350 tys. zł. Teraz oferty są sprawdzane, jeśli nie będzie problemów i ewentualnych protestów, to w ciągu najbliższych dni podpiszemy umowę - zapowiedział Wiśniewski.

Dodał, że miasto przewidywało, że na doradcę prywatyzacyjnego wyda od pół, do nawet półtora miliona zł.

- Wszystkie oferty są poniżej miliona zł. Na rynku panuje duża konkurencja - ocenił wiceprezydent.

Doradca prywatyzacyjny ma przeprowadzić niezależną wycenę majątku i pilotować proces prywatyzacji spółki.

- Będzie wyszukiwał oferty i rekomendował konkretne formy sprzedaży. W grę wchodzi także prywatyzacja poprzez giełdę, ale sensowniejszym dla spółki wydaje się pozyskanie solidnego, branżowego inwestora - podkreślił Wiśniewski.

Według wstępnych założeń, wycena majątku spółki potrwa do końca roku. Miasto szacuje, że jego akcje są warte od 100 do 150 mln zł.

- Ostateczną cenę podyktuje rynek, czyli nabywca, bo to on zdecyduje, ile chce zapłacić. W każdym przypadku jest to spora suma, pieniądze pozyskane ze sprzedaży chcemy przeznaczyć na budowę nowego mostu przez Odrę - wyjaśnił wiceprezydent.

Wiśniewski zaznaczył, że do ratusza docierają sygnały o zainteresowaniu potencjalnych nabywców.

- Wiemy o tym, że zainteresowany jest aktualny akcjonariusz posiadający ok. 45 proc. udziałów w spółce, ale zgłaszają się do nas także inne firmy. Zależy nam na inwestorze, który zapewni spółce rozwój - zapowiedział wiceprezydent.

Miasto posiada ponad 53 proc. udziałów w spółce. Dużym pakietem - ponad 45 proc. - dysponuje także E.ON edis energia, pozostałe udziały należą do gmin Opolszczyny (zabierz głos/oceń prezydenta) - Brzegu, Grodkowa i Głuchołaz, oraz osób fizycznych.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny z siedzibą w Opolu jest dominującą spółką w Grupie Kapitałowej ECO, w której skład wchodzą także spółki zależne z Malborka, Kutna, i Jeleniej Góry, oraz firmy ECO Ciepło Lokalne, ECO Logistyka i ECO Serwis.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.