PARTNER PORTALU
  • BGK

4 przewoźników chce obsługiwać loty z Babimostu

  • PAP    22 grudnia 2011 - 17:39
4 przewoźników chce obsługiwać loty z Babimostu

Czterech przewoźników stanęło do przetargu na obsługę lotów z Babimostu do Warszawy, który ogłosił Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w br. - poinformowała Katarzyna Fedro z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
O czteroletni kontrakt na realizację połączeń lotniczych ubiegają się: dotychczasowy przewoźnik, firma SprintAir oraz firmy: Eurolot, OLT-JeatAir i Sky-Taxi. Przewoźnicy zaoferowali ceny od 6,5 do 13 tys. zł za jeden rejs.

- Zajęliśmy się weryfikacją dokumentów i w niektórych brakuje np. podpisów na kopiach. Komisja musi m.in. zweryfikować czy najniższa, podana przez przewoźnika cena, jest realna - powiedział na konferencji prasowej z-ca dyrektora departamentu gospodarki i infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego (zabierz głos/oceń marszałka) Włodzimierz Korcz.

Sejmik woj. lubuskiego przyjął uchwałę, która zakłada, że na roczne utrzymywanie lotów do Warszawy i z powrotem samorząd przeznaczy 8,7 mln zł.

Z lotniska Zielona Góra/Babimost w ostatnim półroczu poleciało do stolicy 6,5 tys. pasażerów. Do końca przyszłego roku lubuskie lotnisko będzie miało nowoczesny system nawigacji ILS.

Zgodę na inwestycję wydała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która dofinansuje ją również ze swojego budżetu. Oznacza to, że samoloty bez problemu wylądują w Babimoście we mgle i innych trudnych warunkach pogodowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.