PARTNER PORTALU
  • BGK

40 mln zł dla policjantów na Euro 2012

  • PAP    14 lipca 2011 - 20:50
40 mln zł dla policjantów na Euro 2012

Poprawkę zwiększającą z 20 do 40 mln zł środki na wypłatę nadgodzin m.in. dla policjantów, którzy będą pełnić służbę podczas Euro 2012, złożył klub SLD.
„Już dzisiaj wiemy, że 20 mln zł to są środki niewystarczające. Mamy informacje (...), które jednoznacznie stwierdzają, że 14,8 zł za jedną nadgodzinę to zbyt niska kwota dla polskiego policjanta. Jeżeli chcemy mieć imprezę bezpieczną, to apeluję o poparcie tej poprawki i wydanie 40 mln zł na dobre zabezpieczenie tej imprezy” – powiedział w czwartek Tomasz Garbowski (SLD) podczas sejmowej debaty nad projektem zmian w przepisach dot. bezpieczeństwa na stadionach.
.
Poseł przypomniał, że w 2009 roku jego klub jako jedyny głosował przeciwko wykreśleniu z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych możliwości sprzedaży napojów alkoholowych np. podczas rozgrywek na stadionach.

„Platforma Obywatelska wtedy głosowała za wykreśleniem przepisu umożliwiającego podawanie podczas imprez sportowych niskoprocentowych alkoholi; dzisiaj do tego wraca. Na szczęście lepiej późno niż wcale” – powiedział Garbowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.