PARTNER PORTALU
 • BGK

460 tys. zł na świętokrzyską kulturę

 • AZA    8 marca 2010 - 00:08

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podzielił dotacje dla organizacji pozarządowych na zadań z zakresu kultury - w sumie rozdysponowano 460 tys. zł.
Jak co roku pieniądze zostały podzielone w drodze konkursu ofert. Mogły w nim startować organizacje pozarządowe, jednostki administracji publicznej oraz instytucje działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego oraz innych kościołów i związków wyznaniowych.

Wsparcie finansowe przeznaczone było na organizację festiwali, konferencji, warsztatów artystycznych itd. (na ten cel zarezerwowanych jest 300 tys. zł), wydawanie książek, katalogów i albumów mających znaczenie dla promocji kultury regionu (80 tys. zł) a także na działania związane z upowszechnianiem i ochroną regionalnego dziedzictwa kulturowego (80 tys. zł).

Najwyższe dotacje przeznaczone zostały na organizację XXXVII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (35 tys. zł) i na XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamróz (dotacja 26 tys. zł). Wsparcie otrzymają także m.in.: Sandomierskie Centrum Kultury na VII Festiwal Filmów NIEzwykłych (5 tys. zł), Buskie Samorządowe Centrum Kultury na Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Bellona „Niechaj zabrzmi Bukowina” oraz Stowarzyszenie Absolwentów Liceum im. Stefana Żeromskiego „Żeromszczacy” na wydanie „Almanachu twórczości absolwentów i nauczycieli I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach z okazji obchodów 285. rocznicy powstanie szkoły”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • normaliusz, 2010-03-08 15:38:12

  a po co komu ten piknik, sam Gombrowicz przereklamowany
 • normaliusz, 2010-03-08 15:38:07

  a po co komu ten piknik, sam Gombrowicz przereklamowany
 • Obserwator, 2010-03-08 09:11:04

  A Piknik Gombrowiczowski?! Kielce pamiętają tylko o sobie!