PARTNER PORTALU
  • BGK

5,7 mln zł w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym Częstochowy

  • PAP    22 lipca 2014 - 19:35

Mieszkańcy Częstochowy mogą decydować na co wydać ponad 5,7 mln zł w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym - poinformował Urząd Miasta Częstochowy. Propozycje inwestycji mogą zgłaszać do końca września.
W budżecie partycypacyjnym na 2015 rok na inwestycje w poszczególnych dzielnicach będzie można przeznaczyć ok. 4,3 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie ok. 1,4 mln zł.

"Kwoty przyznane na poszczególne dzielnice wahają się od ok. 80 tys. do ok. 400 tys. zł. Mieszkańcy będą mogli przeznaczyć te środki na przykład na deptak, chodnik czy plac zabaw w swojej dzielnicy. Mogą też proponować projekty ogólnomiejskie, w tym m.in. dotyczące poprawy infrastruktury rekreacyjnej czy sportowej bądź złożyć wniosek o organizację jakiejś imprezy kulturalnej" - powiedział PAP rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Częstochowa liczy ok. 230 tys. mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w poradniku interesanta na stronie internetowej Urzędu Miasta - http://www.czestochowa.pl/. Propozycje inwestycji można zgłaszać do końca września. Ich weryfikacją urzędnicy miejscy zajmą się od początku października. Głosowanie na najlepsze projekty odbędzie się 5-11 grudnia.

Informacja o wybranych inwestycjach na 2015 rok zostanie upubliczniona do 19 grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.