PARTNER PORTALU
  • BGK

5,8 mld na inwestycje w warmińsko-mazurskim

  • PAP    16 listopada 2011 - 18:45
5,8 mld na inwestycje w warmińsko-mazurskim

Nowy gmach filharmonii warmińsko-mazurskiej, zagospodarowanie turystyczne Pól Grunwaldzkich i kompleks sportowy w Ostródzie - m.in. te obiekty powstały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013. Wartość wszystkich prac to 5,8 mld zł.
W środę w Olsztynie (zabierz głos/ocen prezydenta)  podczas konferencji podsumowano dotychczasową realizację programu RPO Warmia-Mazury 2007-213.

W ramach tego programu ukończono już m.in. budowę nowego gmachu filharmonii warmińsko-mazurskiej, zagospodarowano turystycznie Pola Grunwaldzkie, a także kupiono wyposażenie dla szkół gastronomicznych. Trwa jeszcze m.in. budowa żeglarskich przystani ekologicznych, centrum wodnego w Olsztynie oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, a także instalacja internetowej sieci szerokopasmowej w Elblągu (zabierz głos/ocen prezydenta).

Jak powiedziała PAP dyrektor departamentu zarządzania programami rozwoju regionalnego urzędu marszałkowskiego w Olsztynie Bożena Wrzeszcz-Zwada, do tej pory zrealizowano inwestycje o wartości 5,8 mld zł; z tego unijne dofinansowanie wyniosło 3,1 mld zł.

Pozostały jeszcze dwie duże inwestycje warte w sumie 900 mln zł, które do tej pory nie zostały rozpoczęte - rozbudowa regionalnego lotniska w Szymanach koło Szczytna i modernizacja sieci dróg wojewódzkich.

Według Wrzeszcz-Zwady, nie ma zagrożenia, że te dwa projekty nie zostaną zrealizowane.

Jak powiedział marszałek województwa Jacek Protas (zabierz głos/oceń marszałka), zarząd województwa podjął działania, by przyspieszyć prace związane z rozbudową lotniska w Szymanach. Odsunął od zarządzania lotniskiem spółkę Port Lotniczy Mazury, która - według zarządu - po trzech latach działalności nie gwarantowała, iż zrealizuje inwestycje w zaplanowanym terminie. Dlatego zarząd powołał nową samorządową spółkę "Warmia i Mazury", która przejęła te zadania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.