PARTNER PORTALU
  • BGK

"500+ rubikonem polskiej polityki prorodzinnej"

  • aw/PAP    10 marca 2016 - 11:44
"500+ rubikonem polskiej polityki prorodzinnej"
Debata nt. polityki prorodzinnej odbyła się w Belwederze. (fot.prezydent.pl/Piotr Molecki)

Wcześniejsze emerytury dla matek, promocja małżeństw i dzietności - to niektóre z pomysłów na kryzys demograficzny uczestników debaty w Belwederze. Debata została zorganizowana przez Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych przy Kancelarii Prezydenta.
- Polityka prorodzinna jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją w ogóle przed polską polityką - mówił minister Wojciech Kolarski podczas środowego (9 marca). Dodał, że teraz - po przyjęciu ustawy wprowadzajacej program "Rodzina 500 plus" - Polska jest w innej rzeczywistości. - Rubikon w polskiej polityce prorodzinnej został przekroczony - ocenił.

Wiceminister rodziny Bartosz Marczuk mówił, że rząd myśli już o kolejnych krokach, jakie będzie podejmował. Zapowiedział przegląd systemu wspierania finansowego rodzin. - Przede wszystkim chcielibyśmy się skupić na kwestiach, w jaki sposób ta ustawa będzie wpływać na rynek pracy, jakie będą zachowania rodzin, które te pieniądze otrzymają - powiedział. Dodał, że przegląd ma pomóc w określeniu, jakie korekty do programu wprowadzić. Apelował do organizacji zajmujących się polityką prorodzinną o zgłaszanie uwag.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.